Těžký život Jacqueline Kennedy. Před očima jí zastřelili manžela

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kennedy Jac scaled
Kennedy Jac scaled

Přešlapy, skandály a životní trable zažil ve svém životě každý z nás. Jacqueline Kennedy byla ovšem stále na očích novinářům a snažila se být dokonalá. Jejím manželem byl John Kennedy, prezident USA, a ona byla neustále po jeho boku.


Slibný začátek života

Roli novinářky si vyzkoušela na vlastní kůži. Narodila se do velmi bohaté rodiny a díky své snaze, inteligenci a milé povaze se dostala daleko. Účastnila se společensky významných večírků a přicházela do kontaktu s důležitými lidmi.

Právě díky tomu měla možnost padnout do oka Kennedymu. Vše vypadalo perfektně. Založili velkou rodinu, Kennedy se stal prezidentem a oba se nastěhovali do Bílého domu. Každý jim v tu dobu mohl závidět.

Atentát všechno změnil

22. listopadu 1963 se však této mladé ženě obrátil život vzhůru nohama. Se svým manželem se v ten den projížděla v Dallasu v otevřeném voze. V jedné chvíli se její muž chytil za ucho a později se jí skácel na klín.
Jacqueline si v šoku uvědomila, co se stalo. Kennedy měl prostřelenou hlavu a vraha si nikdo nevšiml. Svým zraněním později podlehl a Jacqueline se změnil život.

Soud a konspirační teorie

Jako vrah byl usvědčen Lee Harvey Oswald. Mnoho lidí se ale nespokojilo s jeho motivem. Domnívají se, že měla celá událost zcela jiné pozadí.

Někteří konspirační teoretici jsou přesvědčeni o tom, že za smrtí Kennedyho stálo jeho rozhodnutí, které by omezovalo vliv Federální rezervní banky. Kennedy totiž vydal prezidentské nařízení číslo 11 110, které by USA povolovalo tisknout vlastní peníze.

Tím by však FED přišel o své bohatství a moc. Konspirační teoretici jsou přesvědčeni, že odhalili pravý motiv Kennedyho vraždy a viní tajné služby.

Jacqueline se k tomuto tématu nikdy nevyjádřila, ale šok a smutek si podle svých slov nesla celý život. Nevěděla, jak v danou chvíli zareagovat, vše se seběhlo příliš rychle. Později se znovu vdala a snažila se zapomenout.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články