Sex ve městě: Carrie a Samantha jsou na ostří nože. Může za to stěžejní věc, která ani jednu nenechá chladnou

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: © New Line Cinema / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Šest let hrály nejlepší kamarádky v jednom z nejúspěšnějších seriálů na světě Sex ve městě. Realita ale byla úplně jiná. Sarah Jessica Parker, představitelka Carrie Bradshaw, a Kim Cattrall neboli Samantha Jones si nemůžou přijít na jméno.

Spojily je dvě životní role v seriálu, který určuje, jak mají vypadat seriály o módě. Kromě seriálu Sex ve městě vznikly i dva filmy.

Sarah Jessica Parker jako novinářka Carrie Bradshaw, která píše o sexu, se stala hned po uvedení hvězdou. I díky seriálu diktuje módní trendy i šestnáct let po skončení.

Kim Cattrall se díky roli prostopášné Samanthy Jones, která nemá problém vlézt do postele s muži i ženami, stala zapamatovatelnou a poutala na sebe opravdu hodně pozornosti.

Bezesporu za to může i její soukromý život, protože Kim, přestože byla několikrát vdaná, je zřejmě spokojenější jako single žena.

Čím úspěšnější, tím dražší

Podle deníku Daily Mail to mezi herečkami vřelo odjakživa. Za hádkami a spory stály nepřekvapivě peníze a rozdílné požadavky ze strany tvůrců seriálů.

Když se v roce 1998 začala vysílat první série, pro stanici HBO to byl obrovský úspěch. Sarah Jessica Parker byla už v té době hvězdou a k účasti se nechala přemlouvat, pro Kim Cattrall to byla životní příležitost, protože v té době moc obsazovaná nebyla.

Role oběma sedly perfektně. Ale jak šel čas, Parker platila za čím dál tím větší hvězdu a v seriálu byla ta podstatnější.

A na rozdíl třeba od seriálu Přátelé, kde všichni představitelé šestice kamarádů měli stejně, herečka se rozhodla svůj úspěch zpeněžit a vyjednala si jeden milion dolarů za epizodu.

Její kolegyně – Kim Cattrall, Cynthia Nixon a Kristin Davis – měly „jen“ 350 tisíc dolarů, což se jim pochopitelně nelíbilo.

Nahá, ale chudá

Nejvíce se rozdílné platy nelíbily právě představitelce Samanthy, která argumentovala tím, že zatímco ona musí být často nahá, Parker vystupuje v nahých scénách jen v podprsence.

Tuto podmínku si herečka sama vyjednala a měla ji ve smlouvě. Nad výdělkem ale plakala jen Cattrall. Ostatní herečky se spolu družily, kdežto ona brečela v šatně a cítila se odříznutá.

Když se začalo natáčet volné pokračování seriálu a přišly na řadu dva filmy, vypadalo to, že holky si staré rány vyříkaly. Už to vypadalo, že válka okolo peněz je zažehnána, ale chyba lávky.

Když se jednalo o třetím pokračování Sexu ve městě, Kim Cattrall řekla rozhodné ne, čímž dala najevo, že ji staré rány stále nepřebolely. Ani nemusela říkat, že odmítla kvůli penězům, všem to bylo naprosto jasné. Už za první filmy prý Parker obdržela deset milionů dolarů, kdežto její tři kolegyně dostaly jen dva miliony.

Tragická smrt

To, že spory nejsou doposud vyřešené, se ukázalo i dva roky zpátky. Bratr Kim Cattrall Chris byl nejdříve pohřešován a následně byl nalezen mrtvý. Fanoušci a kolegové vyjadřovali herečce soustrast, za kterou srdečně děkovala.

Ozvala se i S. J. Parker, což se ale Cattrall vůbec nelíbilo, její slova všechny velmi překvapila. „Moje matka se mě dnes ptala, kdy už ti dá ta pokrytecká Sarah konečně pokoj? Tvým neustálým připomínáním se se mi vrací vzpomínky na to, jak krutá jsi. Ty nejsi má rodina. Ani můj přítel. Přestaň naši rodinnou tragédii využívat k tomu, abys ze sebe udělala hodnou holku,“ reagovala tvrdě zdrcená Kim.

Ani jedna z hereček se k celé události už následně nevyjádřila, ale tohle zřejmě všem jasně ukázalo, jaké vztahy mezi sebou mají a že dalšího pokračování Sexu ve městě se už rozhodně nedočkají.

Autor: Barbora Turková

Související články