Rošťandu Evičku Tričko z veksláckého filmu byste dnes nepoznali. Proměnila se ve zdravotní sestřičku

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
evicka tricko bony a klid
evicka tricko bony a klid

Veronika Jeníková se narodila 4. července roku 1964. Málokdo by si možná tipl, že je sympatické herečce dnes již padesát šest let. Zaujala jako Evička Tričko ve filmu Bony a klid, kde ukázala poměrně hodně. V současné době se objevuje na obrazovkách televizí poměrně často jako Vendulka z Ordinace.

Veronika pochází z Prahy, tady také vystudovala hudebně-dramatický obor. Nadaná byla podle mnohých už od prvního dne, proto ještě dříve, než vůbec dostudovala, obsadil ji režisér Karel Kachyňa jako hlavní hrdinku do filmu Pozor, vizita.

K divadlu ji lákaly nejen role, ale i její velká láska

Ve svých začátcích se Jeníková věnovala především hereckým rolím v divadle. Zahrála si mnohokrát v kladenském divadle a později i v Městských divadlech pražských. Dnes působí jako herečka na volné noze, obvykle je k vidění v Divadle Na Jezerce.

V kladenském divadle potkala také svou velkou první lásku, herce Čestmíra Gebouského. Toho si také později vzala. Později se jim narodil syn Lukáš a dcera Kamila.

Zdroj: David Sedlecký / CC BY-SA

Hrála vážnější role, proslavila se ale i komediemi

Kromě divadla je i v současné době herečka k vidění v mnoha televizních filmech. S oblibou se reprízují i ty starší. Jedním z nich je například Rozpuštěný a vypuštěný z roku 1984, kde si zahrála líbeznou Růženku.

Ztvárnila jak atraktivní Evu ve filmu Bony a klid, tak také nesympatickou záporačku Martu v Anthonyho šanci.

Dalo by se tedy říci, že její role jsou velmi různorodé a sama herečka vlastně neví, zda jí sedí více pozice milé kladné postavy, nebo tak trochu vychytralého padoucha.

Kromě českých filmů si v roce 1982 zahrála také ve slovenském Pásla koně na betoně.

Od roku 2005 neměla ve filmech žádnou výraznější roli, zato ale vše nahrazuje pravidelným hraním v již zmíněné Ordinaci v růžové zahradě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články