Průkopnice kriminalistiky Julie Lescaut: Zasloužila se o jednu zásadní věc, Francouzům tím vytřela zrak

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
Julie Lescaut
Julie Lescaut

Nejslavnější francouzskou policistkou je bezpochyby zrzavá inspektorka Julie Lescautová z předměstí Paříže. Není se čemu divit, když zločiny na televizních obrazovkách vyšetřovala dlouhých dvacet dva let.

Véronique Genest se narodila v roce 1956. S maminkou a tatínkem žili na předměstí Paříže v části s názvem Meaux. Bohužel v deseti letech si prožila trauma, protože její otec zemřel.

Herečkou se toužila stát od doby, kdy v šesti letech poprvé viděla v divadle příběh o Mary Poppins. Její maminka vystupovala v amatérském divadelním souboru, což Véronique zřejmě také nasměrovalo.

Z počátku seriálu nedávala moc šancí

Svou první filmovou roli získala ve třiadvaceti letech ve filmu Bankéřka, kde se setkala s francouzskými hereckými hvězdami, jako je Romy Schneider nebo Daniel Auteuil.

Popularitu v rodné Francii si později získala rolí v seriálu na motivy románu Émila Zoly Nana.

Světově známou se ale stala až poté, co trochu ostýchavě vstoupila do role zralé policejní inspektorky Julie Lescautové.

Nejprve totiž podepsala smlouvu jen k pilotnímu dílu, který se shodou okolností natáčel na policejní stanici v jejím rodném Meaux.

Netradiční pojetí kriminálky, jejíž hlavní hrdinkou je žena, se Francouzům v záplavě jiných seriálů zalíbilo natolik, že se seriál natáčel dvacet dva let.

Jedna role jí zajistila živobytí na celý život

Během natáčení oblíbeného seriálu se objevovala převážně ve francouzských filmech a zkusila si i divadlo. Jelikož si však za svou roli v seriálu účtovala tučné honoráře, mohla si vybírat.

S manželem se poznala ještě předtím, než se z ní pro celý svět stala Julie Lescautová. Brali se v roce 1992 a mají spolu syna Sama.

Dnes čtyřiašedesátiletá herečka vypadá stále stejně, jen s pár vráskami navíc. Ze svého francouzského šarmu nic neztratila a vlasy si pořád barví na zrzavou. Herecky už není tak aktivní, ale s fanoušky často komunikuje skrze sociální sítě.

Autor: Karolína Stoczková


Související články