Prostořeká Marcy ze seriálu Ženatý se závazky doslova kope za ženský tým. Po 33 letech se změnila k nepoznání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Marcy
Marcy

Sousedské vztahy mohou být někdy dost vyostřené. Příkladem bylo i dohadování prostořeké Marcy s Alem Bundou ve známém sitcomu. Proč se herci nemuseli ani v reálném životě a jak dnes herečka žije?

Amanda Bears se narodila v roce 1958 na Floridě. Už od dětství tíhla k herectví, a proto se vydala za studiem až do New Yorku.

Svou první hereckou příležitost dostala v seriálu All my children v roce 1982. Později se začala objevovat v dalších filmech a seriálech. Koncem devadesátých let přišla zlomová role v oblíbeném sitcomu Ženatý se závazky.

Vyhrála konkurz na roli sousedky Marcy. Smysl pro humor jí nikdy nechyběl, svědčí o tom i fakt, že jí nikdy nevadily pasáže ve scénáři, které se strefovaly do jejího vzhledu. Vyzkoušela si práci i za kamerou, pár dílů totiž režírovala.

Ala Bundu nesnášela

S Edem OˈNeillem, který hrál hlavní roli Ala Bundy, se jejich postavy v seriálu moc nemusely. Nevraživost však přešla i do reálného života, a dokonce v posledních sériích došla až k nenávisti.

Zdroj: Profimedia

Role ztřeštěné sousedky jí sice přinesla slávu a vysoké honoráře, ale ze škatulky se neuměla dostat. Rozhodla se tak po předchozích zkušenostech postavit za kameru.

Režijně se podílela na seriálech Sabrina, mladá čarodějnice nebo Deník zasloužilé matky.

Coming out už v devadesátkách

Už během natáčení slavného sitcomu se Amanda přiznala, že upřednostňuje vztahy se ženami. Adoptovala dceru Zoe a v roce 2010 uzavřela registrované partnerství.

Na obřad pozvala všechny ze seriálu Ženatý se závazky, kromě představitelů Ala a Budyho. Dnes je Amandě šedesát dva let a v jejím úsměvu byste urýpanou sousedku Marcy pořád našli.

Autor: Karolína Stoczková

Související články