Poslední oběšená v Anglii: Žila promiskuitním životem a několikrát potratila. Na milence vystřílela celý zásobník

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ruth ellis 1
ruth ellis 1

Ve velké většině zemí je dnes již trest smrti zakázaný. Ještě před několika desítkami let tomu ale bylo úplně jinak. V roce 1955 přišla v Anglii oběšením o život Ruth Ellis, majitelka nočního klubu, která zavraždila svého milence.

David Blakely byl automobilový závodník, který se velmi rád napil, byl agresivní a měl stejně jako Ruth mnoho vedlejších známostí. I když bylo jasné, že vztah nikdy nebude mít dlouhé trvání, nikdo nejspíš netušil, že nakonec vše skončí střelbou.

Vydělávala si pomocí aktů, brzy se dostala na tenký led

Ellis sice studovala na servírku, brzy po dokončení školy si ale uvědomila, že mnohem více peněz jí vydělává modeling. Jelikož měla veškeré přednosti, které tou dobou ženské tělo mělo mít, brzy se proslavila svými akty.

Přes ty se později dostala jako hosteska do nočního klubu, kde začala provozovat prostituci a střídat partnery. S jedním ze zákazníků dokonce otěhotněla, ale rozhodla se nakonec pro legální potrat, aby se mohla brzy vrátit do práce.

V roce 1950 se Ruth vdala za muže, se kterým se jí narodily dvě děti. Několikrát ho kvůli jeho násilnické povaze opustila, ale vždy se k sobě nakonec vrátili.

O tři roky později potkala Davida Blakelyho, který byl sice zasnoubený s jinou ženou, i tak si ale začali poměrně vážný vztah. I s ním otěhotněla, ovšem bála se závazků a dítě si nechala vzít.

Zavraždila ho, na místě se nechala zatknout a všechno přiznala

Ruth i David dál vídali jiné milence, ale on ji požádal o ruku, přestože byl zasnouben s jinou. Poté, co Ruth souhlasila, stala se pár dní na to událost, která všechno změnila.

Po jedné z hádek David Ruth udeřil do břicha a způsobil jí vážná zranění.

Několik dní po zotavení z problémů se Ruth vydala se zbraní k Davidovi domů. Zastihla ho s kamarádem na ulici, David ale na oslovení nereagoval, a proto proti němu vystřelila.

Když padl na zem, střílela, dokud byly v revolveru kulky.

Poté se zhroutila a požádala přítomného muže o přivolání policie. Byla okamžitě zatčena a všechno odsouhlasila.

Vypověděla, že skutečně chtěla Davida zabít, a ani několik psychologických vyšetření neprokázalo, že by byla nepříčetná.

Proto byla nakonec odsouzena za vraždu a dostala trest smrti oběšením.

Ruth zemřela 13. července 1955 a její neoznačený hrob se dlouho nacházel mezi vězeňskými zdmi tak, jak se to dříve při popravách dělalo. Až v roce 1970 byly její ostatky exhumovány a pohřbeny na jiném místě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články