Nestydatá Doktorka Quinnová: Pětkrát se vdala a v 70 letech udělala něco necudného

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Doktorka Quinnova
Doktorka Quinnova

V seriálu doktorka Quinnová se kolem ní motal jen jeden muž, ve skutečném životě se ale Jane Seymour stihla vdát celkem pětkrát. Co vše si s osudovými muži téměř sedmdesátiletá herečka zažila?

Vlastním jménem Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg se narodila v roce 1951 v Británii. Oba rodiče se uplatnili v oboru medicíny, otec jako gynekolog a matka jako zdravotní sestra. Kdo by býval tušil, že i její nejvýznamnější role bude spojená s lékařstvím.

Úspěšná baletka se stala ještě úspěšnější herečkou

Malá Jane se ale toužila stát baletkou. Sen se jí splnil a ve třinácti letech měla tu čest tancovat na jevišti samotné Covent Garden v Londýně.

Po vážném úrazu, který ji postihl jako sedmnáctiletou, pochopila, že s baletem je konec, a začala snít o herectví.

O rok později už se postavila před kameru režiséra Richarda Attenborougha ve filmu Jaká to rozkošná válka. V té době se také seznámila se svým prvním manželem Michaelem, synem režiséra Attenborougha.

Následovaly další role ve filmech a seriálech. Za zmínku stojí role bondgirl v bondovce Žít a nechat zemřít s Rogerem Moorem v hlavní roli.

V osmdesátých letech se objevila v hlavní roli seriálu Na východ od ráje, za kterou získala Zlatý Glóbus a Emmy.

Další úspěšnou seriál, kde se objevila, byl také Hospoda Jamajka. Poté už si role mohla vybírat.

Zdroj: Profimedia

Z herečky se na chvíli stala realitní makléřka

Daní za úspěšný pracovní život byl krach manželství s Michaelem Attenboroughem. Následovalo krátké manželství s obchodníkem Geoffreyem Planerem.

Třetí manželství s hereckým kolegou, jímž byl Christopher Demetrieu, skončilo stejně tak rychle, jako začalo.

Poté se potkala s realitním makléřem Davidem Flynnem. Jeho práce ji zaujala, a dokonce se obchodem s realitami také chvíli živila. V té době žila v se čtvrtým manželem Davidem, dcerou Katii a synem Seanem v Santa Barbaře.

Čtvrté zkrachovalé manželství a velké dluhy, ze dna ji vytáhla role Doktorky Quinnové

Bohužel ani toto manželství nevydrželo, a dokonce ji muž nechal v obrovských dluzích, které ji připravily o veškeré úspory.
Začínala znovu od začátku, a právě tehdy přišla nabídka na roli doktorky Michaely Quinnové.

Odvážná doktorka, která převzala medicínskou praxi po svém otci v městečku Colorado Springs v první polovině devatenáctého století, přinesla Jane Seymour obrovskou popularitu a další Zlatý Glóbus.

Vdavkám i po čtyřech špatných zkušenostech vale nedala, a nakonec si vzala režiséra Jamese Keache, kterého poznala při natáčení slavného seriálu. Spolu mají dvojčata. Pár v roce 2015 oznámil po dvacetiletém soužití rozchod. Důvodem byla Jamesova nevěra a herečka to nesla těžce.

Ve svých sedmašedesáti letech se znovu postavila před objektiv fotografů časopisu Playboy. Tato dáma rozhodně nevypadá na to, že příští rok oslaví sedmdesátiny.

Mimo jiné se věnuje také psaní knížek pro děti a v roce 2000 získala od královny Alžběty řád britského impéria za práci s handicapovanými.

Autor: Karolína Stoczková

Související články