Nejdelší nehty světa. Některé trápí, jiní se s nimi chlubí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Shridhar Chillal
Shridhar Chillal

Péče o nehty je v dnešní době běžnou součástí hygieny. Někteří si je zdobí gelem, jiní běžným lakem nebo je jen pečlivě pilují. Existují ovšem i tací, kteří se předhánějí v jejich délce. Tito lidé už nehledí na estetickou stránku, ale spíše na pevnost a schopnost růst co nejdéle.

Nejdelší nehty světa

Do Guinnessovy knihy rekordů se zapsal Shridhar Chillal z Indie, který si nehty nechal růst od roku 1952. Tehdy mu bylo pouhých čtrnáct let.

Sám tvrdí, že na začátku jeho rozhodnutí stála obyčejná situace. Jeho učitel se rozčílil, jelikož se mu při vyučování zlomil nehet a on byl zvědavý, jak dlouho vydrží nehty jemu.

Trvalo to dlouhých šedesát šest let, než se mohl zapsat do Guinnessovy knihy rekordů. Jeho nejdelší nehet na palci měřil až neuvěřitelných 197,8 cm.

Zdravotní obtíže

Shridhar ale nemohl ruku běžně používat, což se projevilo na jeho zdraví. Nehty zapříčinily, že mu částečně ochrnuly nervy v celé ruce, a proto se rekordman rozhodl, že nakonec svou pýchu ostříhá.

Zdroj: Guinnessworldrecords.com

Extrémně dlouhé nehty na nohou

Američanka Arinda Storm Weaver se svými extrémně dlouhými nehty ráda chlubí na sociálních sítích. Přiznává, že kvůli nim nemůže nosit běžné boty nebo běhat, ale vůbec jí to nevadí.

Arindě už je padesát osm let a až teď zjišťuje, jak přitažlivé jsou její nohy. Sama tvrdí, že nevěděla, jak se může na sociálních sítích proslavit jen tím, že ukáže nohy a ruce.

Vypěstovala si dlouhé nehty, které lakuje výraznými barvami a chlubí se s nimi na internetu. Za své příspěvky sklízí různé odezvy. Někteří ji milují, jiní dlouhé nehty považují za odpudivé.

Nemůže nosit běžné boty

Arinda chodí převážně v pantoflích nebo žabkách. Podpatky, sportovní boty ani jiné už nosit nemůže. Ani přes tuto nevýhodu se jich však nehodlá zbavit.

Autor: Eva Marešová


Související články