Monika (33): Přistihla jsem šéfa dělat v kanceláři něco neomluvitelného. Teď nevím, jak se zachovat

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 34 1
zena 34 1

Někdy se člověk dostane do situace, ve které zkrátka neví, co by měl udělat. Přesně na takovém místě je v současné době Monika. Ať se totiž zachová jakkoli, bude to pro ni ve výsledku špatně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Mám hned několik možností, jak bych mohla reagovat na to, co jsem tehdy v kanceláři mého šéfa viděla. Jenomže ať už se rozhodnu pro kteroukoli z nich, ublížím buď sobě, jemu, nebo osobám, kterých se to přímo i nepřímo týká,“ vysvětluje svou zapeklitou situaci.

Sváděl vdanou kolegyni. Ona se tomu příliš nebránila

Vlastně byla celkem náhoda, že si toho Monika všimla. Po pracovní době totiž zůstala v kanceláři déle, aniž by komukoli cokoli řekla. Když potom odcházela kolem kanceláře svého šéfa, otevřenými dveřmi zaslechla hovor.

„Jsem od přírody zvědavá. Podle hlasu jsem poznala, že mluví nadřízený s Hankou, mojí dlouholetou kamarádkou, která má ale manžela a dvě děti. On s ní naprosto okatě flirtoval,“ říká čtenářka.

Nejhorší na tom všem podle ní bylo, že Hanka jeho flirt opětovala, a dokonce přijala šéfovo pozvání na večeři. „Když jsem je za pět minut potkala u výtahu, dělali, že se skoro neznají.

Aby řeč nestála, ptali se mě jen, co dělám ve firmě tak pozdě. A já ani náznakem nedala najevo, že bych o jejich posezení v kanceláři šéfa něco tušila. Doteď asi nevědí, že jsem je ten den viděla.“

Nevím, zda si s někým z nich promluvit, nebo to nechat plavat

Monika to nejprve nechtěla vůbec řešit. Když ale po pár dnech potkala Hanku s manželem a dětmi, jak se tváří, jako kdyby se nic nestalo, celá situace ji dopálila. „Tíží mě svědomí. Asi bych jí měla říct, aby se raději vyhnula komplikacím, ale nechci jí zasahovat do soukromí.“

Zároveň Monika nechce, aby se o její nevymáchané puse dozvěděl šéf a ona z toho měla problémy. „Možná o nic nešlo, třeba si opravdu jen povídali. Asi bych jenom zbytečně šířila poplašné zprávy,“ svěřuje se.

„Jenže na druhou stranu, kdo ví, co se děje mimo kancelář a jestli nevinný flirt dávno nepřerostl v něco většího. Tak jako tak je to věc Hanky, a ne moje, jenomže já mám zkrátka v povaze do všeho strkat nos.“

Monika doufá, že se nakonec udrží a situaci řešit nebude. Její svědomí se snad časem uklidní a všechno se vyřeší bez toho, aby zasahovala. Přiznává ale, že občas mluví dřív, než myslí, a bojí se proto, že může všechno pěkně pokazit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články