Krásná Rose z Titanicu na natáčení pořádně trpěla. Její kráse to neuškodilo, po 23 letech vypadá pořad skvěle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Titanic Rose
Titanic Rose

Přeživší z Titanicu Rose v podání Kate Winslet s potopením lodi sice odstartovala svou hvězdnou kariéru, ale v soukromí v té době zažívala peklo. Role, které dnes přijímá, si pečlivě vybírá a často za ně získává ocenění. Největší radost jí ale dělají její tři děti. Kdy ji uvidíme v dalším filmu a jak dnes vypadá?


Rodačka z Británie ve svých genech herecké předpoklady nemá. Maminka byla barmanka a otec stavěl bazény. Přesto se malá Kate od jedenácti let věnovala herectví. První roli získala v dětském sci-fi seriálu Dark Season.

Úspěšný start v devadesátkách

Uznávanou herečkou se stala po natočení snímku Rozum a Cit, za který byla dokonce nominována na Oscara a Zlatý glóbus.

Světoznámou ji ale udělal až v roce 1997 oscarový snímek Jamese Camerona Titanic. Jako Rose DeWitt Bukaterová, dívka z vyšších vrstev, se na lodi zamiluje do chudého Jacka Dawsona v podání Leonarda DiCapria.

O roli prý hodně stála a porazila všechny své rivalky, mezi nimi i Gwyneth Paltrow. Natáčení údajně nebyl žádný med a Kate měla kvůli náročným scénám ve vodě tělo samou modřinu.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Navzdory tomu ho pak ale v jedné ze scén odhalila. S Leonardem se z nich při natáčení stali velmi dobří přátelé a zůstali jimi dodnes.

Premiéry úspěšného filmu se bohužel nezúčastnila, protože její tehdejší partner podlehl rakovině kostí.

Sošky posbírala až po Titanicu

Za roli v Titanicu svou nominaci na Oscara neproměnila. O jedenáct let později slavnou sošku získala za roli Němky a bývalé dozorkyně z koncentračního tábora ve filmu Předčítač a doplnila ji ještě Zlatým glóbem a cenou BAFTA.

Ve stejném roce Zlatý glóbus získala také jako hlavní herečka za roli v dramatu Nouzový východ, kde se opět setkala s kamarádem Leonardem DiCapriem.

Vdala se celkem třikrát a z každého manželství má jedno dítě. Důkazem, že je s hereckým kolegou Leonardem DiCapriem opravdová kamarádka, je i to, že ji vedl k oltáři, když se potřetí vdávala.

Své tři děti, Miu, Joea a Beara, nadevše miluje. Hlavně kvůli nim si všechny své role pečlivě vybírá tak, aby na ně měla i během natáčení čas.

Letos v říjnu oslavila pětačtyřicáté narozeniny a stále je aktivní herečkou. V souvislosti s jejím posledním filmem, kde se musela popasovat i s choulostivými lesbickými scénami, se o ní mluví jako o adeptce na Oscara. Do kin by snímek měl přijít v listopadu tohoto roku.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články