Krásná agentka Hana Bízová z 30 případů majora Zemana si pobyt za mřížemi vyzkoušela naostro. Sluší jí to i po 46 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hanka Bizkova
Hanka Bizkova

Krásná předrevoluční herečka musela po revoluci divadelní prkna na několik let opustit. Ve světě byznysu si sáhla na dno. Kdo pomohl Regině Rázlové přečkat těžká období a co dnes herečka dělá?

Regina Rázlová se narodila v roce 1943 v Brné nad Labem. Její otec byl komunista, a nějakou dobu dokonce předseda socialistické vlády.

Měla proto dobrý kádrový profil a mohla se naplno věnovat herectví. Studovala na Střední průmyslové škole filmové v Čimelicích, konkrétně obor produkce. Následně absolvovala DAMU.

Divadlo, filmy i seriály

Už během studií nastoupila do hradeckého Klicperova divadla. Ve filmu debutovala v roce 1968 ve studentském snímku Svatební noc. Svůj herecký talent ale prokázala až v komedii Utrpění mladého Boháčka po boku Pavla Landovského.

Za zmínku stojí také komedie Parta hic nebo Ten svetr si nesvlíkej. Objevila se také v krimi seriálu 30 případů majora Zemana. Coby Hanka Bízová zasáhla do děje v celkem třech epizodách. Krásná manekýna se proměnila ve špionku emigrující do Německa.

Na počátku osmdesátých let nastoupila do trvalého angažmá v Národním divadle. Film tehdy odsunula a stala se součástí hereckého souboru Filmového studia Barrandov.

Na DAMU se vrátila jako pedagožka a jejími žáky byli například Karel Roden, Marek Vašut nebo Ivana Chýlková.

Zdroj: Profimedia

Změna režimu pro ni znamenala změnu profese

Změna přišla po revoluci v roce 1989. Nové vedení Národního divadla ji neobsazovalo do rolí, zřejmě kvůli minulosti jejího otce. Z DAMU byla také vyhozena. Jedinou její rolí v devadesátých letech byla sociální pracovnice Zubatá v oscarovém snímku Kolja.

Musela se živit jinými profesemi, například jako prodavačka chlebíčků. Poté nastoupila do Skloexportu a přišla další rána.

Spolu s dalšími lidmi byla obviněna z vytunelování společnosti, škody šly až do výše půl miliardy a strávila jedenáct měsíců ve vazbě. Obvinění byla nakonec zproštěna a roce v 2006 u Evropského soudu vysoudila odškodné.

Vdala se celkem třikrát. S Petrem Štěpánkem byla pouhý rok. Z druhého manželství, s Petrem Olivou, má dvě děti. Třetí manžel Jindřich Santar jí byl velkou oporou v těžkých dobách, které trávila ve vazbě a zapříčinily i její zdravotní obtíže.

Regina Rázlová trpí roztroušenou sklerózou. Ze svých chmurných okamžiků se vypsala ve své knize Z uvedených odposlechů je zřejmé…, která vyšla v roce 2010. Manžel Jindřich zemřel v roce 2013.

Dnes třiasedmdesátiletá herečka i přes veškeré trable stále vypadá skvěle. Navíc se po osmnáctileté pauze vrátila ke své milované profesi a můžeme ji vídat na televizních obrazovkách.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články