Kdysi je miloval celý svět, dnes z nich jde spíše strach. Plastiky z Mary-Kate Olsen udělaly chodící mumii

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
olsenky
olsenky

Známou se stala, když jí byl necelý rok, a vyrůstat před kamerou pro ni bylo naprosto přirozené. Společně se svým dvojčetem, sestrou Ashley, je Mary-Kate Olsen hvězdou už odmalička, ale světla reflektorů a kamery si na ní vybraly nepěknou daň.

Milované Olsenky byly v devadesátých letech a v prvním desetiletí nového tisíciletí vzorem všech puberťaček. Do filmového světa se dostaly seriálem Plný dům. Diváci si je zamilovali a v roli Michelle, ve které se střídaly osm let.

V tu dobu už platily za hvězdy a šly z role do role. Mary-Kate i Ashley se staly ikonami. Když bylo dvojčatům šest let, vznikla společnost Dualstar, která měla pod palcem všechny filmy, v nichž se dívky objevily.

Po seriálu Plný dům zaujaly filmem Malé dohazovačky, který je nostalgickou vzpomínkou snad každého devadesátkového dítěte. Stejně jako Sestry na Bahamách, Sestry v Londýně, Výlet do Paříže, Výlet do Říma nebo Jeden den v New Yorku. Tyhle filmy hltala každá mladá holka na světě a z Olsenek se postupem času stala nejbohatší dvojčata na světě.

Právě film Jeden den v New Yorku byl posledním společným snímkem a posledním filmem, kde se objevila Ashley. Mary-Kate na sebe ještě v roce 2011 upozornila ve filmu Netvor.

Holky začala více bavit móda, přestože nad tím mnoho lidí kroutí hlavou. O Mary-Kate se často mluví jako o módním bezdomovci. Můžou za to její velké sluneční brýle, volné svetry, plandavé sukně a obrovské klobouky.

Daň za slávu

Byla to právě sláva, která je provázela už od plenek a která je stáhla na úplné dno. Herečky nikdy nezažily normální dětství jako miliony dětí, kterým visely jejich plakáty v pokojíčkách. Jenže přišla doba, kdy jim celosvětová popularita začala lézt na nervy a s hereckou kariérou se rozhodly seknout.

Nestačil jim ani fakt, že byly idolem žen. Jejich krása jim přestala stačit. Největší daň za slávu zaplatila právě Mary-Kate, která stejně jako její sestra trpěla anorexií. K tomu se připojily ještě psychické problémy. Herečce rapidně kleslo sebevědomí, což si kompenzovala několika estetickými zákroky, které ve svém mladém věku podstoupila.

Dnes je skoro k nepoznání a dvojčata, která si v minulosti byla podobná jako vejce vejci, od sebe dnes všichni jednoduše rozeznají. Mary-Kate ztratila veškerou mimiku, a přestože Ashley trpěla anorexií delší dobu než její sestra, je to právě Mary-Kate, která vypadá hůř, vypadá mnohem starší a vůbec si není podobná.

Zdroj: Profimedia

V módě jim to klape

Když sestry zjistily, že herectví není to, co by chtěly dál dělat, rozhodly se věnovat se módě a designu. Ještě jako mladé herečky založily v roce 2006 módní značku, která jim zajišťuje tučný příjem dodnes. Jejich luxusní značka The Row se raketovou rychlostí dostala mezi špičku, a když první kolekci koupil módní dům Barneys v New Yorku, bylo jasné, co bude sestry naplňovat. Bohužel pracovní úspěch, který se značkou mají, nemůže vykoupit to, co zažívají doma. A to i přesto, že kolekce podporují takové hvězdy jako Jessica Biel či Selena Gomez.

Na vzhledu Mary-Kate se podepsaly nejen její problémy, ale také časté kouření, opalování a posedlost štíhlostí. Její zářivá pleť, úsměv od ucha k uchu a jasný pohled jsou ty tam. Obě se skoro nesmějí, a když už vyrazí mezi lidi, je na nich vidět, jak moc je jejich sláva trápí.

Rozvod ji drtí

Vypadají o mnoho let starší, což ale není na škodu. Mary-Kate byla vdaná za bratra bývalého francouzského prezidenta Oliviera Sarkozyho, který je o šestnáct let starší. Letos ale oznámili rozchod. Ten bohužel není příjemný, Sarkozy ji údajně vyhodil z jejich bytu v New Yorku a Mary-Kate se velmi trápí. Naštěstí má svou sestru, která je stále její nejlepší kamarádkou a drží s ní i v době rozvodu, ve kterém půjde o miliony.

Kdysi populárním dvojčatům vyfoukla slávu jejich o tři roky mladší sestra Elizabeth, která hraje i v populárních Avengers. Přestože se obě sestry na veřejnosti objevují jen výjimečně a obě se raději věnují práci, nutno podotknout, že outfity mají vždy perfektní.

Autor: Barbora Turková

Související články