Karen z Kroku za krokem je po 22 letech snad ještě krásnější i přesto, že jí rodina udělala něco podlého

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: Profimedia

Kultovní seriály mají pro hlavní herce jednu velkou nevýhodu. Často role v nich už nikdy nepřekonají a do paměti diváků se zapíšou jen jako daná postava. Stejné to měla i Angela Watson, která si v seriálu Krok za krokem zahrála Karen Foster.

V seriálu Krok za krokem ztvárnila Angela Christine Watson zřejmě největší krasavici Karen Foster, dceru Carol.

Její postava byla trochu jednodušší, dalo by se říct až hloupoučká, nos měla vždycky trochu nahoru a chtěla se stát modelkou.

Angela Watson byla odmalička výjimečná a její vzhled ji předurčoval k tomu, že by se mohla věnovat modelingu či herectví.

Modelkou odmalička

Rodiče farmáři si její nevšední krásy všimli a přihlásili ji na nejrůznější soutěže krásy. Malá Angela si ze soutěží přivezla více než šedesát cen a všem bylo jasné, že tahle holka to dotáhne daleko.

Proto se celá rodina z Illinois přestěhovala do Los Angeles a Angela se začínala objevovat v reklamách a divadlech.

Vše změnil rok 1991, kdy se začal vysílat sitcom Krok za krokem. Angele Watson se tím změnil život, protože Karen pro ni byla životní rolí. Nafrněná dívka, která se marně snaží stát modelkou, i když k tomu má spoustu příležitostí.

Touží se prosadit i jako zpěvačka, miluje country hudbu, ale ani tahle kariéra jí zřejmě není souzená. I přes svou trochu povrchní stránku má dobráckou duši.

Zdroj: Profimedia

Karen, kterou zajímá hlavně vzhled, se zapsala do paměti každého diváka a herečka ji ztvárnila opravdu skvěle. Mohla za to bezesporu i její krása.

Čím více se blížil konec seriálu, tím méně měla Angela příležitostí se v něm ukázat, což ji pochopitelně rozčilovalo. Když v roce 1998 seriál skončil, bylo herečce dvacet dva let.

Rodiče jí ukradli peníze

Největší rána přišla od její vlastní rodiny. Angela zjistila, že její rodiče jí ukradli veškeré peníze, které za roli Karen získala, což v tu dobu bylo dva a půl milionu dolarů.

I proto se nechala předčasně zplnoletit, a s rodiči se dokonce soudila o vrácení peněz.

Hereckou kariéru pověsila po skončení sitcomu na hřebík a věnovala se zpěvu a modelingu. V roce 1998 dokonce vyhrála cenu Modelka roku.

Ze seriálového prostředí ale kráska nezmizela. Přestože sama před kamerou nestojí, v roce 2000 založila organizaci Child Actors Supporting Themselves, která pomáhá dětským hercům a talentům starat se o jejich finance.

Kromě toho několik let dělala tiskovou mluvčí organizaci scénáristů, v současné době tuto práci dělá pro jednu americkou charitativní společnost.

Pořád jí to sluší

Přestože jí letos bude už čtyřicet pět let, stále vypadá skvěle a je ve formě. Krásný úsměv a jiskru v oku si pořád udržuje.

Stejně tak i skvělou postavu, na což je zvyklá celý život. Na rozdíl od některých svých seriálových kolegů se na ní roky prakticky nepodepsaly.

Autor: Barbora Turková

Související články