Jiří Langmajer alias vojín Kouba oslaví narozeniny. Hádejte, kolikáté

od Nikola Jaroschová
Zdroj: Profimedia

Jiří Langmajer se na filmové scéně pohybuje aktivně od osmdesátých let. Od té doby oslňuje diváky svými hereckými dovednostmi, ale také zábavnými komickými scénami. Zítra oslaví své padesáté třetí narozeniny a možná nás v budoucnu překvapí dalšími oslnivými rolemi.

Talentovaný už od dětství

Jiří se narodil do muzikantské rodiny plné talentu. Sám hrál na housle a také kytaru. Už když byl malý chlapec, věděl, že se chce vydat na uměleckou dráhu.

Přihlásil se na konzervatoř a brzy se objevil ve vedlejší roli ve filmu Vlak dětství a naděje. To byly jen začátky jeho slibné profesní dráhy.

Dnes natáčí své vlastní filmy, pečuje o svou rodinu a ve volném čase se věnuje některým extrémním sportům. Momentálně je na volné noze, pohybuje se v různých divadlech a diváky vždy překvapí něčím novým.

Zdroj: Profimedia

Padesáté třetí narozeniny bude mít třetího června. To, jak je oslaví, je zatím tajemstvím, ale určitě to bude stát za to.

Do paměti diváků se zapsal jako vojín Kouba

Dnes je známý především díky své roli v Ordinaci v růžové zahradě. Ještě před tím si ho ale diváci oblíbili díky komedii Copak je to za vojáka.

Diváci tvrdí, že pro něj byla tato postava ideální. Všem byla sympatická a bavila svým humorem. Langmajer se ovšem nevyhýbá ani vážnějším tématům, která taktéž ztvárňuje dokonale.

Divadelní tvorba

Málokdo ví, že Jiří Langmajer velmi dobře zpívá. Objevuje se hned v několika muzikálech. Jedním z nich je například Dracula, kde ztvárnil roli šaška.

V Divadle pod Palmovkou dokonale ztvárnil svou roli ve hře Ubohý vrah. Langmajer se dokáže perfektně vžít do každé role a vtáhne diváka do jakéhokoli děje.

Autor: Eva Marešová

Související články