Jediný mluvící šimpanz zazářil i v reklamě. Za jeho úspěchem stálo tajemství, jež skrýval dlouhá léta

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
simpanz kokomo
simpanz kokomo

Slavných filmových šimpanzů je spousta, jeden z nich však svým uměním vyniká. Není řeč o nikom jiném, než o Kokomo Jr., který byl pravděpodobně jediným mluvícím šimpanzem. V čem se skrývalo jeho tajemství úspěchu?

Když se Nick Carrado, který se živil jako kouzelník, v padesátých letech minulého století vydal na turné, potkal tvora, jenž změnil jeho život.

Byl už unavený klasickými čísly s králíky, kteří byli příliš hloupí a nešlo je nic naučit. Na jedné zvířecí farmě objevil šimpanze a řekl si, že by bylo fajn naučit triky právě jeho.

Vyměnil králíka za opici a sklidil úspěch

Pojmenoval ho Kokomo Jr., což byly zkratky jmen jeho dvou kamarádu z války, kteří bohužel zemřeli. Kokomo byl velmi chápavý a rychle se učil, hlavně různé slovní pokyny.

Nejprve se naučil pokyn „otevři“, díky kterému uměl otevírat jakékoliv předměty. Carrado šimpanze vychovával jako malé dítě a přineslo mu to ovoce.

Jejich první show ze začátku nevypadala dobře. Kokomo si tak trochu dělal co chtěl, ale divákům se to strašně líbilo. Carrado se rozhodl s Kokomem a jejich show jet na turné po Floridě.

Sbalil je oba a pouze s pěti dolary, které vycházely pouze na jídlo pro Kokoma, odjel. Dozvěděl se, že v Today Show shánějí náhradu za šimpanze J. Freda Muggse, který odešel do důchodu.

Kokomo práci dostal a spolu s Davidem Garrowayem předváděl své umění, střídal kostýmy, které zdědil po předcházejícím šimpanzi, hrál na housle, jedl příborem.

Carrado se rozhodl, že ho naučí mluvit. Spousta odborníků se mu nejdříve vysmála, ale on strávil několik měsíců výukou, která přinesla kýžené ovoce.

Po sedmnácti letech odhalil tajemství

Kokomo slavil úspěch a objevil se také v reklamě. A tehdy prasklo tajemství, které Carrado dlouhých sedmnáct let tajil.

Sám totiž prozradil, že má dva šimpanze, které vždy ve vysílání střídal, aby nebyl ani jeden z nich vyčerpaný.

Chtěl tím ukázat, že je taky normální člověk a nechtěl díky šimpanzům jen inkasovat peníze.

Prozradil, že se s manželkou o dva šimpanze s láskou starali jako o své děti.

Mohli se dívat na televizi, hráli si na zahradě, dokonce měli i svou vlastní lednici. Rádi jezdili na kole a později, v důchodu, propadli malování.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články