Intelektuálku Sam z Hvězdné brány byste pod dlouhými tmavými vlasy nepoznali. Po 23 letech prošla řadou proměn

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sam Hvezdna brana
Sam Hvezdna brana

Sci-fi seriál Hvězdná brána byl na přelomu tisíciletí velkým hitem a blonďatá astrofyzička a pilotka Samantha vždy překvapila svým intelektem. I její představitelka Amanda Tapping má k vědě velmi blízko a jako dítě byla zdatnou matematičkou. Čím se dnes živí?

Narodila se v roce 1965 v Anglii, ale dětství strávila i se svými třemi bratry, jeden z nich je její dvojče, v kanadském Torontu.

Herečkou chtěla být už od dětství, a to i přesto, že její rodiče si přáli z ní mít vědkyni, protože na základní škole excelovala v matematice. Tohle přání jim splnila alespoň v jedné ze svých rolí.

O televizi nechtěla ze začátku ani slyšet

Na vysoké škole ve Windsoru vystudovala drama a pak čtyři roky divadlo, které ji zaujalo natolik, že se před kameru rozhodně nechtěla postavit.

Nakonec se ale nechala zlákat většími výdělky, které pak použila na financování vlastní improvizující komediální herecké skupiny Random Acts.

Zdroj: Lisa West Photography / CC BY-SA 3.0

Od devadesátých let se začala objevovat v seriálech a největší popularita přišla v roce 1997 spolu se seriálem Hvězdná brána.

Jako Samantha Carterová se stala velmi oblíbenou, objevila se v 211 epizodách, jednu si dokonce zkusila režírovat a během natáčení si užila i krátký románek s hereckým kolegou.

Pro role vědkyní se narodila

Sci-fi žánr jí velmi sedí, objevila také v seriálech Lovci duchů nebo Svatyně. Osvědčila se i jako komička. V roce 2007 získala cenu Canadian Comedy Award za roli v seriálu Breakdown. Dnes se realizuje především jako režisérka.

O jejím soukromí se toho moc neví. V březnu roku 2005 se jí s manželem Allanem Kovacsem narodila dcera Olivia. Dnes pětapadesátiletá herečka prošla během let řadou proměn. V období, kdy nosila tmavé dlouhé vlasy, byste v ní Samanthu rozhodně nepoznali.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články