Hříchy pro pátera Knoxe: Barová zpěvačka vyřešila kdejakou vraždu. Na zničující věc ze soukromí ale přišla až po letech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zlata adamovska hrichy pro patera knoxe
zlata adamovska hrichy pro patera knoxe

Herecká stálice českých seriálů začínala svou kariéru už v patnácti letech. Prošla si tak rolemi dívek, mladých žen a dnes ji máme spojenou hlavně s rolí energické pediatričky Běly v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jak ale začínala a co vše během své kariéry stihla?

Zlata Adamovská se narodila v roce 1959 v Praze a herecké předpoklady měla už od dětství. V patnácti nastoupila na pražskou konzervatoř a první role na sebe nenechala dlouho čekat.

V tehdejším oblíbeném seriálu 30 případů majora Zemana se objevila v epizodní roli řádové sestry.

Následovaly další role ve většině případů kladných mladých hrdinek. Nejvíce do povědomí se ale zapsala v devadesátých letech, kdy ji režisér Dušan Klein obsadil jako barovou zpěvačku Evu Adamovou v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe.

Barová zpěvačka a detektivka pro ni byla průlomovou rolí

Jako amatérská detektivka dokázala vyřešit kdejakou vraždu. V každém dílu tohoto seriálu bylo porušeno jedno z deseti pravidel, na kterých podle pátera Knoxe stojí čistota detektivního žánru.

Seriál se v době své premiéry vysílal živě a diváci měli hádat, kdo je pachatelem. Zlata Adamovská v seriálu nazpívala několik písní, které byly později vydány na CD.

I přes velké množství televizních rolí září Zlata také na divadelních prknech. Působila v Divadle na Vinohradech, Městských divadlech pražských, Divadle Ungelt a dnes ji můžete i s manželem Petrem Štěpánkem vidět v divadle Studio DVA.

Zdroj: Profimedia

Kromě herectví se Zlata Adamovská věnuje také dabingu. Nejčastěji propůjčuje hlas Meryl Streep a za svůj um získala v roce 2010 cenu Františka Filipovského.

Rozvedla se kvůli nemanželské dceři Radka Johna

Během své úspěšné herecké kariéry se celkem třikrát vdala. Poprvé už ve třiadvaceti letech za Vadima Petrova juniora.

Jejich manželství trvalo ale jen čtyři roky. Dva roky po rozvodu se k oltáři vydala znovu, a to s publicistou a moderátorem Radkem Johnem.

Žili spolu dlouhých dvacet šest let a mají dvě děti. Zlom nastal v momentě, kdy zjistila, že má John sedmiletou nemanželskou dceru, tehdy požádala o rozvod a jejich vztah definitivně skončil.

V té době se na place seriálu Ordinace v růžové zahradě setkala s představitelem pohádkového Jiříka ze Zlatovlásky Petrem Štěpánkem.

V těžkém období, ona po rozvodu, on se staral o svou nemocnou manželku, si začali být blízcí.

Se současným manželem tvoří stabilní pár českého showbyznysu

Poté, co Štěpánkova manželka prohrála boj s nemocí, mu byla velkou oporou, a nakonec se z nich stali manželé.

Ve svých jednašedesáti letech vypadá stále skvěle. Tvrdí o sobě, že je skřivan i sova a naposledy jsme ji mohli vidět v úspěšné komedii Ženy v běhu.

S manželem Petrem Štěpánkem ji dodnes můžeme vídat na televizních obrazovkách v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Manželství jim klape nejen v seriálu, ale také mimo obrazovku. Rádi společně cestují, navštívili řadu i exotických zemí, ale nejraději se vracejí do francouzské Provence.

V současnosti patří mezi stabilní páry českého showbyznysu.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články