Drzá Riz z Pomády byla tři roky v podmínce. Po 42 letech byste v ní okouzlující divošku hledali marně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pomada Riz
Pomada Riz

Jako Betty Rizzo ze slavného muzikálu se herečka Stockard Channing proslavila po celém světě. Žádná z dalších rolí už nedokázala drzou Riz přebít. Jedním kouskem na stará kolena se docela zapsala, ale pozitivní to nebylo.

Narodila se v roce 1944 a její otec byl vysoce postavený úředník u námořnictva, moc si ho ale neužila, protože umřel, když jí bylo šest let. Vyrůstala v Brooklynu.

V roce 1965 vystudovala literaturu a historii a v té době byla už dva roky provdaná za Waltera Channinga.

Začínala v divadle

V Bostonu se připojila k experimentální divadelní skupině, aby se později přesunula až na jih do Los Angeles. Nakonec však uspěla i na Broadwayi. Začala se objevovat v menších filmových rolích a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

V roce 1974 byla nominována na Zlatý glóbus za roli bohaté dědičky utíkající před vrahy v podání Warrena Beattyho a Jacka Nicholsona.

Zdroj: Profimedia

Jako drzá a flirtující Betty Rizzo alias Riz z Pomády se zapsala do paměti všem filmovým znalcům.

Pomáda je totiž jeden z nejznámějších filmových muzikálů všech dob. Stockard dostala prostor i v televizi, kde měla svou vlastní show, ale neměla takový úspěch, jaký by se po účinkování v úspěšném muzikálu dal očekávat, proto se znovu více zaměřila na divadlo, kde získávala ocenění.

Soukromí má zajímavé

Stockard se za svůj život stihla čtyřikrát provdat a také čtyřikrát rozvést. Bohužel dětí se nedočkala. V jednašedesáti ji policie přistihla při jízdě pod vlivem omamných látek a dostala na tři roky podmínku.

Ještě v roce 2012 na červeném koberci zářila a rozhodně nevypadala na to, že jí za pár let bude sedmdesát. Poslední léta si ale vybrala svou daň. Dnes je herečce už sedmdesát šest let a před kamerou se moc neobjevuje.

Autor: Karolína Stoczková


Související články