Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Dívka, která si pamatovala svůj minulý život. Shanti Devi se stala předmětem výzkumu reinkarnace

od Šárka Blahoňovská
Zdroj: Neznámý / Public domain ; Factsprofessor.com

V posmrtné znovuzrození někteří z nás věří, podle jiných je to jen výmysl, kterým se snažíme uniknout strachu. Doufáme, že nás po smrti čeká něco dalšího, hezkého, nového. Výzkum reinkarnace ale ve třicátých letech dvacátého století výrazně posunula malá holčička, která začala tvrdit, že si pamatuje svůj minulý život.

Narodila se v Indii. Její příběh je ale známý po celém světě. Už ve svých čtyřech letech začala tvrdit rodičům, že má manžela a že její skutečný domov je někde jinde. Oni to tehdy považovali za nevinnou dětskou hru.

Znala slova cizího dialektu. Její manžel ji skutečně poznal

Shanti Devi byla zoufalá. Dokonce se pokusila utéct z domu, kde jí nikdo nevěřil, a sama dosáhnout původního místa bydlení vzdáleného sto čtyřicet pět kilometrů od svého domova. Rodiče ji ale přivedli zpět domů.

Když začala chodit do školy, neustále mluvila o svém manželovi. Tvrdila, že s ním žila šťastně a zemřela deset dní po narození jejich prvního syna.

Na požadavek učitelky dovedla vyjmenovat spoustu slov z cizího dialektu, byla téměř ve všech ohledech napřed před svými vrstevníky.

Když se Shanti svěřila řediteli školy se jménem svého údajného manžela a místem, kde by měl žít, škola ho ihned vyhledala. Z jeho vyprávění zjistili, že mu skutečně před devíti lety, deset dní po porodu syna, zemřela žena jménem Luigi Devi.

Kedar Nath se rozhodl ihned přijet a vše prověřit. Shanti v něm i chlapci, kterého vzal s sebou, poznala svou rodinu.

A poté, co začala vyjmenovávat detaily z jejich života, i on si uvědomil, že jde skutečně o reinkarnaci jeho ženy.

Mohlo to být celé jenom nastražené?

Když konečně devítiletá holčička našla pochopení, vrátila se s rodiči k normálnímu životu. Stala se ovšem předmětem zkoumání reinkarnace a mediální hvězdou.

Dokázala vyjmenovat spoustu detailů z minulého života, pamatovala si veškeré členy bývalé rodiny.

Je to celé ale skutečně pravda? Existují spekulace o tom, že se Shanti s Kedarem pouze domluvili a celou situaci nahráli.

Jenomže nikdo nikdy nepřišel na to, jaký by měl dospělý muž důvod k tomu, aby z holčičky udělal mediální obraz své zesnulé ženy.

Navíc podle mnohých neexistuje možnost, aby devítileté dítě zvládlo tak rozsáhlý plán dotáhnout do konce. Pravděpodobně tedy dívka skutečně mluvila pravdu. Jak je to ale možné, to je dodnes otázkou.

Shanti Devi se podruhé nikdy nevdala. Až do dospělosti poskytovala rozhovory novinám, dokonce o jejím životě vyšlo několik knih. A ze všech je zřejmé, že svého muže Kedara skutečně milovala, a ani jako devítiletá holčička s tím nepřestala.

Autor: Šárka Cvrkalová

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články