Číslo 5 žije: Stephanie dala přednost drogám před robotem. Její závislosti se na ní po 34 letech značně podepsaly

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cislo 5 zije
Cislo 5 zije

Ally Sheedy je zářným příkladem herečky, jejíž hvězda zazářila pouze jednou a poté vyhasla. Od natočení filmu Číslo 5 žije už významnou roli nezískala a bojovala se závislostmi. Jak dnes vypadá a co dělá?

Vyrostla v New Yorku společně se dvěma mladšími sourozenci. Maminka byla literární agentka, a proto není divu, že se i u malé Ally objevily tvůrčí vlohy.

Ve dvanácti letech napsala povídkovou knížku o královně Alžbětě I. a její lásce k hlodavcům. Později přispívala svými články do novin a vydala sbírku poezie.

Jako baletka neuspěla

Mimo to se intenzivně věnovala baletu. Bohužel se s ním musela v pubertě rozloučit, protože se její postava vyvíjela do nebaletních rozměrů, a navíc se na jejím zdraví podepsalo hladovění a drastické diety, které kvůli tanci držela.

V sedmnácti se osamostatnila a přestěhovala za studiem na opačnou stranu USA do Los Angeles. Vystudovala zde dramatické umění a v roce 1981 získala svou první filmovou roli ve snímku Nejlepší děvčátko na světě, kde se potkala se Seanem Pennem.

Zdroj: Profimedia

Ve filmu Válečné hry o dva roky později hrála kamarádku Matthewa Brodericka.

Po jedné hlavní roli následovaly už jen vedlejší

Nejvíce se proslavila jako řidička dodávky Stephanie Specková, která naváže přátelství s robotem ve filmu Číslo 5 žije.

Bohužel pokračování už bylo propadákem a s ním se propadala i Ally. Poté získávala jen menší vedlejší role. Pamatovat si ji můžete ještě jako letušku, která Kevinovi ve filmu Sám Doma 2: Ztracen v New Yorku, oznámí, že není na Floridě, ale právě v New Yorku.

V osmdesátých letech randila s Alekem Baldwinem a později několik let žila s o patnáct let starším kytaristou kapely Bon Jovi. V té době se poprvé léčila z drogové závislosti.

V roce 1992 se provdala za Davida Lansburyho, synovce slavné seriálové detektivky Jessicy Fletcherové. Dva roky po svatbě se jim narodila dcera Rebecca.

Jinak pro ni ale devadesátá léta nebyla moc úspěšná. Odmítla několik významných rolí a s Hollywoodem se rozloučila. Navíc se opět léčila ze závislosti, tentokrát však na lécích. Dnes se věnuje hlavně divadlu a práci pro televizi. Od rozvodu v roce 2009 žije sama. Vyznává zdravý životní styl a je vegetariánkou.

Autor: Karolína Stoczková


Související články