Chůva k pohledání: Slečna Fine byla zneužita před očima vlastního manžela. V 63 letech vypadá líp než kdejaká třicítka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Chuva k pohledani
Chuva k pohledani

Asi nejslavnější světovou chůvou je bez pochyby Fran Fine ze sitcomu Chůva k pohledání. Její představitelka Fran Drescher v životě neměla na růžích ustláno. Přes všechny problémy se však dokázala přenést, napsala o tom knihy a i po šedesátce vypadá famózně.

Americká herečka a komička se narodila v New Yorku v roce 1957. Její rodiče byli Východoevropané s židovskými kořeny.

Dětství prožila v Queens, kde získala svůj typický přízvuk a také nosový hlas. S manželem Peterem Marcem Jacobsonem se potkala už na střední škole a v jednadvaceti se za něj provdala.

Debutovala ve filmové klasice

Filmem Horečka sobotní noci s Johnem Travoltou v hlavní roli nastartovala svou kariéru. Do povědomí všech se ale zapsala až jako chůva k pohledání.

Do role Fran Fine promítla nejen své jméno, ale také další životní zkušenosti. Z tak trochu ztřeštěné obchodnice se náhodou stala chůva tří dětí broadwayského producenta. Za roli byla dvakrát nominována na Zlatý glóbus.

Zdroj: Profimedia

Velice traumatizující událost si prožila v roce 1985, kdy se do jejich bytu vloupali lupiči a Fran i její kamarádku před očima jejího spoutaného manžela znásilnili. Trvalo dlouho, než o tomto děsivém zážitku dokázala veřejně mluvit.

I přes nepřízeň osudu na život nezanevřela

S manželem se v roce 1999 rozvedla, protože jí přiznal, že je gay.

Aby toho nebylo málo, o rok později jí byla diagnostikována rakovina děložního čípku, naštěstí však v prvním stadiu, takže nemusela na chemoterapii, ale bohužel byla donucena podstoupit hysterektomii, což jí znemožnilo mít děti.

Letos herečka oslavila šedesáté třetí narozeniny a na život rozhodně nezanevřela. Napsala celkem tři knihy, šíří osvětu o rakovině a vypadá senzačně.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články