Bylo nás pět: Rampepurda má i po 26 letech nevinný úsměv. Prožívá však krušné časy, které by jí nikdo nezáviděl

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Rampepurda 1
Rampepurda 1

Herečku a malířku Barboru Srncovou si pamatujeme hlavně jako Rampepurdu z dobového seriálu Bylo nás pět. Všestranná umělkyně se ale živí také jako malířka a několikrát se objevila i v zahraničních filmech.

Barbora se narodila v roce 1969 do umělecké rodiny. Maminka je známou malířkou a tatínek založil Černé divadlo. Nebylo se čemu divit, že i dcera šla stejným směrem. Vystudovala konzervatoř v Praze a už během studií rozjela filmovou kariéru.

Úplně poprvé se před kamerou objevila ve dvanácti letech v rodinném filmu Karla Smyczka Jako zajíci. Má za sebou i zkušenosti ze zahraniční. Zahrála si v německo-české pohádce Sněhurka a v anglickém dramatu Nehynoucí láska.

Objevila se také na divadelních prknech. Ihned po studiích nastoupila do Divadla Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, poté působila v Černém divadle, divadle Panoptikum a Ta Fantastika.

Rampepurda rampepurďácká

Do povědomí českého diváka se ale zapsala především jako služebná Kristýna alias Rampepurda v seriálu Bylo nás pět, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Karla Poláčka.

Přezdívka Rampepurda pochází od názvu horské vesnice Rampuše, odkud Kristýna pocházela.

Zdroj: Profimedia

Objevila se ještě v několika filmech, pohádkách a seriálech. Jedním z těch posledních byla pohádka Princezna a písař z roku 2014 nebo seriál Labyrint z let 2015 až 2018.

Role maminky byla vždy na prvním místě

Ze svého prvního manželství se švédským kadeřníkem si odnesla jedinou dceru Emmu. V roce 2006 se po několikaleté známosti provdala za hudebníka Petra Rajcherta.

Z hereckého života se stáhla a věnovala se mateřským povinnostem a péči o harmonický domov. Po mamince navíc zdědila i malířský talent, který v tomto období začala ještě více rozvíjet.

Letos na jaře s manželem potvrdili, že žijí odděleně a chystá se rozvod. Důvody rozchodu ani jeden z nich neupřesnil.

Autor: Karolína Stoczková


Související články