Bojovnice Xena: Lesbičky k ní vzhlížejí jako k ikoně. Tato silná žena zraje do krásy i po 25 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Xena
Xena

Patřila mezi největší drsňačky své doby. Lucy Lawless se do povědomí diváků dostala jako nebojácná Xena, jejíchž příběhy se na televizních obrazovkách vysílaly šest let a dočkaly se přes stovku epizod.

Je tomu už dvacet pět let, co se začal vysílat seriál Xena: Princezna bojovnice. Roli neohrožené zápasnice tenkrát získala šestadvacetiletá Lucy Lawless. Krásná dívka byla ideální pro ztvárnění silné zápasnice, ale zároveň byla jemná a elegantní.

Idolem lesbiček

Celkem bylo odvysíláno 134 epizod, ve kterých se vystřídalo nesčetně postav. Hlavní hrdinkou byla samozřejmě Xena, další významnou postavu představovala princeznina věrná přítelkyně, nejlepší kamarádka Gabriela, kterou si zahrála Renée O’Connor.

Mezi dívkami to vždycky trochu jiskřilo a několikrát byl v seriálu naznačován romantický vztah. I proto byla Lucy Lawless velmi oblíbená u lesbiček a byla považována za ikonu v LGBT komunitě.

Sama herečka je na označení ikony velmi hrdá. Nikdy o povaze vztahu mezi Xenou a Gabrielou sama nepřemýšlela, ale časopisu Lesbian News se v roce 2003 svěřila, že když viděla seriál s odstupem času, bylo jí jasné, že mezi dvěma kamarádkami jisté milostné pouto je.

Na úspěch Xeny už nikdo nenavázal

Herečka je sice heterosexuálka, ale každoročně se účastní pochodů LGBT komunity a vyjadřuje tím svou podporu. Je také velkou bojovnicí za práva manželství stejného pohlaví. Možná je to tím, že její dcera Daisy Lawless se otevřeně hlásí k homosexualitě. Ve své matce má velkou podporu.

Zdroj: Profimedia

Úspěch Xeny byl obrovský. Seriál založený na akční hrdince, která je navíc pořádně sexy, se odehrával v mýtickém Řecku a objevovalo se tam i několik postav z podobně úspěšného seriálu Herkules, kde se Xena také objevila. Příběhy i postavy tak byly propojené a diváky si zkrátka získaly.

Není se čemu divit, že na podobných vlnách se snažily jet i další seriály, ty ale nebyly tak úspěšné jako Xena nebo Herkules.

Zraje jako víno

Sama herečka vypadá po padesátce skvěle, i když mladistvá krása, kterou v seriálu měla, je už pryč. Lucy si ale z přibývajících roků nic nedělá a klidně se s nenamalovaným obličejem ukáže fanouškům na sociálních sítích. Stále je velmi půvabná a dá se o ní říct, že zraje jako víno.

Herečka je podruhé vdaná a má tři děti. Herectví se sice ještě věnuje, ale na úspěch, jaký měla s atraktivní Xenou, se jí už nepodařilo navázat. Za sebou má filmy jako Eurotrip, Moje sestra vlkodlak, Spider-Man nebo Pohádky na dobrou noc.

Autor: Barbora Turková


Související články