Bohumila (45): Prolomila jsem kód manželova sejfu. Z jeho obsahu se mi udělalo zle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 67 1
zena 67 1

Manžel paní Bohumily měl vždycky svůj bezpečnostní sejf. Bohumilu dlouhé roky nenapadlo přemýšlet nad tím, co v něm vlastně ukrývá. Spokojila se s jeho odpovědí, že jsou tam nějaké peníze do rezervy a nic víc.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Po pětadvaceti letech manželství ale Bohumilu dostihla zvědavost. Rozhodla se do manželova sejfu podívat za každou cenu.

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, bylo mi to jedno

S manželem jsem už pětadvacet let. Od začátku našeho vztahu jsem věděla, že má v domě bezpečností sejf. Před lety mi vysvětlil, že do něho ukládá peníze jako rezervu na horší časy. Nikdy mě nenapadlo mu nevěřit nebo se o obsah sejfu zajímat. Bylo mi to jedno. Finančně jsem nestrádala, tak jsem se nemusela zajímat, kolik je tam skutečně uloženo peněz.

Tvrdil mi, že přepočítává uložené peníze

Častokrát jsem si všimla, že se manžel zavřel v ložnici, kde se nacházel jeho trezor. Vždycky za sebou zamkl dveře. Tvrdil mi, že přepočítává peníze a zamyká se proto, aby ho nevyrušily děti a nějaké peníze třeba nevzaly. I s touto odpovědí jsem se spokojila. Svému manželovi jsem věřila, neměla jsem jediný důvod k opaku.

V hlavě mi začal hlodat červíček pochybností

Až před nějakou dobou mi kamarádka Zuzana nasadila brouka do hlavy. I ona se mě za ty roky několikrát ptala, co je v sejfu a jestli manželovi věřím, že mi říká pravdu. V hlavě mi začal hlodat červíček pochybností. Najednou jsem měla obavy, jestli mi manžel nelže. Rozhodla jsem se do trezoru dostat.

Prolomit jeho heslo nebylo jednoduché, trvalo mi to týdny

Naivně jsem si myslela, že odhadnu manželovo heslo na první dobrou. Ve skutečnosti to nebylo jednoduché ani trochu. Trvalo mi několik týdnů, než jsem odhalila správnou kombinaci. Po letech jsem tam stála tváří v tvář manželovu otevřenému sejfu. Čekala jsem, že tam najdu peníze. Jeho obsah mě ale neskutečně šokoval.

Při prohlížení se mi udělalo zle

Manželův trezor neskrýval peníze, jak mi roky tvrdil. Byl plný složek a desek, které obsahovaly nejrůznější fotografie nahých mladých dívek. Bylo mi špatně, když jsem se těmi fotkami probírala. Chtělo se mi zvracet! Nemohla jsem tomu uvěřit. Manžel mi celé roky lhal, a ještě k tomu skrýval takovou odpornost. Vůbec jsem nevěděla, jak s tou informací naložit. Byla jsem znechucená a zklamaná zároveň.

Všeho se zbavil. Přesto mu už nedokážu věřit

Po mém útoku, co to má znamenat, se manžel všech fotografií zbavil. Tvrdil, že naše manželství je mu přednější než jeho úchylka. Před mýma očima všechny fotografie prohnal skartovačkou. Ačkoli se zbavil všech fotek, už mu nedokážu věřit. On si sice myslí, že je teď všechno v pořádku, ale já jsem stále jako na trní. Co když začne fotky hromadit znovu? Je mi z toho stále zle.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články