Ashley Olsen: Diváci nevěřícně kroutí hlavou a označují ji za kreaturu. Nad tím, co v životě vyvádí, zůstává rozum stát

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
olsenky
olsenky

V devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí spolu se svým dvojčetem opanovala filmový svět. Pak jí ale herectví přestalo bavit a prošla si poruchami příjmu potravy. Život Ashley Olsen byl a stále je jak na horské dráze. Dnes ji válcuje především sestra Elizabeth, jež si zahrála ve filmové sérii Avengers roli Wandy.

Natáčení se americká dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen, která je o dvě minuty starší, začala věnovat, už když jim byl jeden rok.

Byly vybrány do role Michelle Tanner v seriálu Plný dům a o roli se střídaly. Show se stala obrovským hitem, hlavně díky předmětům jako byly panenky, knihy a další výrobky.

Už v té době byla dvojčata obrovsky populární a od doby amerického seriálu se jim nabídky jen hrnuly.

Hvězdy první velikosti

Nebyly ještě ani plnoleté a už založili produkční společnost Dualstar a šly z role do role. Zahrály si ve snímcích jedeme k babičce, Trable, trable, tuplem trable nebo vytvořily svůj vlastní seriál Úžasná dobrodružství Mary-Kate a Ashley Olsen.

V roce 1995 se vrátily na plátna kin ve filmu Malé dohazovačky a pokračovaly dalšími úspěšnými filmy – Táta z billboardu, Výlet do Paříže, Sestry v akci, Sestry v Londýně, Sestry na módní přehlídce, Sestry na Bahamách a další.

Do filmového průmyslu se sestry položily naplno. V roce 2004 natočily svůj nejznámější film Sestry v New Yorku, což byl poslední film, ve kterém se Mary-Kate objevila, a posledním filmem, kde si sestry zahrály společně.

Od svých devíti let vlastní značku, kterou pojmenovaly Elizabeth and James po svých dalších sourozencích. Pod touto značkou prodávají kosmetiku, dámské oblečení a knížky.

Možná právě obrovská sláva dvojčat bylo to, co Ashley odradilo od dalšího hraní. Začala se věnovat modelingu a následně navrhovat oblečení.

Zdroj: Profimedia

Sláva si vybrala krutou daň

Právě navrhování oblečení bylo to, v čem se obě našly. Jejich firma jim zajišťuje tučný příjem dodnes. Neustálá pozornost médií a fanoušků si ale vybrala krutou daň.

Ashley stejně jako její sestra trpěla dlouhé roky anorexií. Vypadá to ale, že se z ní dokázala jakž takž dostat.

Možná nehezké období je ten důvod, proč si je se sestrou stále tak blízká a označuje ji jako nejlepší kamarádku. Práce je spojila a nedají bez sebe ani ránu.

Je to právě Ashley, kdo je své sestře oporou během rozvodu s bankéřem Olivierem Sarkozym.

Ashley je však už nějaký ten pátek vídána s umělcem Louisem Eisnerem. Uvidíme, kam tento vztah povede.

Na veřejnosti se dvojčata moc neobjevují, věrným doprovodem jsou jim cigarety a strnulé výrazy.

Je to možná právě nulové dětství, které z nich podle fanoušků udělalo kreatury. Trochu smutný konec kdysi superslavných dvojčat.

Autor: Barbora Turková


Související články