Alžběta II. řídí Británii, ale i několik aut. A to bez řidičského průkazu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
alzbeta druha auto scaled
alzbeta druha auto scaled

Alžběta II. je jméno, které se zapsalo do dějin a které zná každý z nás. Minimálně víme alespoň to, že je to v současné době královna Velké Británie. Jak se ale na trůn dostala, co dělala za mlada a jaká je její vášeň? Možná na to nevypadá, ale miluje jízdu autem i na pozici řidiče.

Samozřejmě je pravdou, že při svém úřadování je doprovázena mnohými služebníky, a tedy má i vlastního řidiče. To ovšem nemění nic na tom, že se ráda sveze ve volném čase v některém ze svých aut, které vlastní. A není jich málo.

Osminásobná prababička je stále plná života

Celým jménem Elizabeth Alexandra Mary se narodila 21. dubna 1926. Britskou královnou se stala na základě rodinné příslušnosti, když v roce 1952 zemřel její otec. Tehdy bylo Alžbětě II. dvacet pět let.

V současné době se tato velkolepá žena pyšní titulem nejdéle vládnoucí žena v britské historii. V roce 1947 se provdala za vévodu Filipa, se kterým má čtyři děti.

Dohromady má navíc Alžběta kromě starosti o celou zemi v srdci místo pro osm pravnoučat.

Během mládí jezdila s velkými vozidly. Byla dokonce i řidičkou záchranného auta

Ačkoli Alžběta II. nemá ve svém vlastnictví řidičský průkaz, je velmi zdatnou řidičkou a jízdu autem miluje. Jako řidička během druhé světové války totiž nabrala tolik zkušeností, že později zkoušky skládat nemusela.

Alžběta II. řídila dříve spíše vozidla větší. Jezdila nejen s terénními vozidly, ale také se záchranným autem, které převáželo lehce zraněné pacienty.

Zkušenosti během války získala dokonce i jako vojenská mechanička. I dnes ve svých devadesáti čtyř letech by si s mnohými poruchami na autě poradila.

Nejraději řídí svůj range rover nebo jaguar typu X, ve volných situacích ráda odmítá služeb svého řidiče, ačkoli pokud se jízda týká nějakým způsobem její funkce, kvůli vlastnímu bezpečí a důstojnosti jich využívá hojně.

Pro Alžbětu II. je řízení vášní, a dokonce se o ní ví, že v minulosti dávala lekce svým vnoučatům. Tato žena má zkrátka řízení v krvi a stejně tak, jako se jí daří řídit její auta, daří se jí i s řízením země.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články