Addamsova rodina: Z Wednesday je kráska k sežrání. Změnila scénář a svou popularitu neunesla, život ji pořádně semlel

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
addamsova rodina
addamsova rodina

Okatou, předčasně vyspělou Wednesday z filmové série Addamsova rodina nešlo přehlédnout. Zahrála si ji Christina Ricci, pro kterou to byl start její herecké kariéry. Dodnes tuto roli nepřekonala.

Drobná talentovaná tmavovláska s výraznýma očima Christine Ricci byla ke kariéře herečky předurčena odmalička. Její matka se věnovala modelingu a dcera po ní zdědila krásu i talent předvádět se. To byl možná důvod, proč už jako malá začala natáčet televizní reklamy.

První větší roli si zahrála, když jí bylo deset. Ve filmu Mořské panny se objevila po boku zpěvačky Cher.

Právě Cher toužila i po roli Morticie v Addamsově rodině, roli nakonec dostala Anjelica Huston. Ricci svým výkonem v Mořských pannách přesvědčila a získala roli, díky které se stala známou po celém světě.

Kultovní postoj si vymyslela sama

Morbidní, předčasně vyspělá Wednesday Addams je dívkou, pro kterou je úsměv cizí slovo a její panenka bez hlavy se jmenuje Marie Antoinetta.

Role pomohla mladé herečce, které v tu dobu bylo jedenáct let, stát se charakterovou herečkou nekonvenčních rolí. Podle představitelky Morticie vymyslela svou spánkovou pozici, s rukama složenýma přes hruď, sama Ricci.

Mladá dívka se nebála svěřit se svým názorem. V původním scénáři stálo, že se má na konci Fester ukázat jako podvodník. Většině lidem ze štábu se to nelíbilo, ale byla to právě mladá herečka, která dala svůj názor veřejně najevo. Konec byl tak nakonec pozměněn.

Wednesday z ní udělala hvězdu světového formátu a herečka toho využila hned o dva roky později, když se do role kultovní postavy vrátila ve snímku Addams Family Values, který se stal kasovním trhákem.

Nejznámější roli zatím nepřekonala

Christina Ricci svou životní roli zatím nepřekonala, přestože hrála ve skoro padesáti filmech. Nejvíce k tomu měla nakročeno ve filmu Ospalá díra, ve které exceloval Johnny Depp.

Zdroj: David Shankbone / CC BY-SA

Ten s okatou herečkou nechtěl natáčet milostné scény, protože se znali už od dětství. Její výkon byl přesvědčivý i ve filmu Všichni moji muži, za který byla nominovaná na Zlatý Glóbus.

Dalších nominací sice měla požehnaně, ale ceny se jí zatím vyhýbají. S Deppem si krasavice zahrála i v dojemném snímku Muž, který plakal.

Prošla si depresemi i anorexií

Zamračená Wednesday odstartovala její kariéru a po mladé herečce toužili režiséři i diváci. Dospívající herečka obrovskou popularitu ale nezvládla, stejně jako mnoho dalších dětských herců.

Čím byla starší, tím menší zájem o ní byl a ona začala propadat depresím. Prošla si i anorexií a vypadalo to, že hraní pustí k ledu.

Své démony ale herečka překonala a k herectví se vrátila. Velkou pozornost na sebe strhla v seriálu Z: The Beginning of Everything, který vypráví příběh o spisovateli Francisi Scottovi Fitzgeraldovi a jeho ženě Zeldě.

Christina se pro roli stala blondýnkou, ale hlavně se v seriálu celá svlékla a dokázala, že poruchy přijmu potravy překonala.

V posledních letech se herečce zase daří. V loňském roce si třeba zahrála v thrilleru Escaping The Madhouse: The Nellie Bly Story.

O svém soukromí mluví nerada, s bývalým manželem Jamesem Heerdegenem má syna.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články