Zbavte se nechtěných bradavic přírodní cestou. Zkuste jablečný ocet, česnek nebo citronovou šťávu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
bradavice
bradavice

Máte někde na těle nepěknou bradavici? Nejste jediní. Nechtěné kožní útvary trápí muže i ženy napříč všemi věkovými kategoriemi. Nejčastěji se vyskytují na rukou a nohou, nevyhýbají se ale ani obličeji.

Bez ohledu na místo, tvar nebo velikost bradavice nám určitě dáte za pravdu, že jsou tyhle potvůrky nežádoucí a mnohdy pěkně otravné. Zajímá vás, jak se jich zbavit, aniž byste se museli spoléhat na chemii?

Přírodní způsoby odstranění bradavic. Který vyzkoušíte?

Bradavice způsobují lidské papilomaviry HPV. Jejich inkubační doba je individuální a pohybuje se v rozmezí od několika týdnů do několika měsíců. Virus je přenášek dotekem a dokáže do podkoží proniknout i drobnou rankou.

Pokud se chcete bradavice zbavit, máte několik možností. Jednou z nich jsou například chemické prostředky sloužící k jejich odstranění, další návštěva lékaře a případný zákrok. Nebo se můžete pokusit zbavit bradavice přírodní cestou.

Jablečný ocet

K odstranění bradavice můžete zkusit použít jablečný ocet. Ten v sobě obsahuje účinnou kyselinu a právě na tu se v tomto případě spoléháme.

Do jablečného octu namočte čistý vatový tamponek a ten poté přiložte na bradavici. Nechte působit ideálně přes noc a opakujte pravidelně, dokud bradavice nezmizí.

Vlaštovičník

Vlaštovičník je rostlina, která je oblíbená nejen při snaze odstranit nechtěnou bradavici. Roste na rumištích nebo také podél cest a plotů, daří se jí i na vlhkých místech.

Z rostliny odlomte list nebo lodyhu, dojde k vytékání tekutiny žluté barvy připomínající svou konzistencí mléko. Tekutinou poté pravidelně bradavici potírejte.

Česnek

Přezdívá se mu přírodní antibiotikum a v přírodním léčitelství nachází mnoho uplatnění. Chuťově i pachově velmi výrazný česnek může pomoci také v případě, kdy se chcete zbavit bradavice.

Stačí ukrojit plátek česneku a přiložit jej na bradavici. Nechte česnek působit třicet až šedesát minut a opakujte do chvíle, dokud bradavice nepůjde snadno vyloupnout.

Citronová šťáva

I citronová šťáva v sobě obsahuje účinnou kyselinu, která podporuje proces odstranění bradavice.

Vymačkejte šťávu z citronu a následně ji v poměru 1:1 smíchejte s čistou vodou.

Do roztoku namočte čistý vatový tamponek, ten přiložte na bradavici a nechte působit přes noc. Opakujte ideálně každou noc, dokud bradavice nezmizí.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články