Světové celebrity nedají dopustit na teplou vodu s citronem po ránu. Dodává energii a má vliv na pleť

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Voda s citronem
Zdroj: Shutterstock

Často celebrity na otázky ohledně svého životního stylu odpovídají, že si po ránu dávají teplou vodu s citronem. Nejspíš jste už o tomto trendu něco slyšeli, může ale opravdu tenhle nápoj nastartovat den a pomoci vám žít zdravě?

Mezi celebrity, které si po ránu dávají skleničku vody s citronem, patří například brazilská supermodelka Gisele Bündchen, australská modelka Elle Macpherson, Miranda Kerr, Gwyneth Paltrow nebo třeba Lauren Conrad, vyjmenovává Self.

„Ano, den začínám zásadně sklenkou teplé vody, ve které nesmí chybět citron,“ potvrdila před časem podle webu Best Health také herečka Jennifer Aniston. Mnoho slavných má tedy očividně pocit, že jim tento zvyk v životě pomáhá. Jaká je ale pravda?

Vliv na zdravou pleť?

Server Evandelle popisuje hned několik důvodů, proč je pití vody s citronem pro tělo pozitivní. Tím prvním je doplnění energie. Citron po ránu dokáže tělo takzvaně nakopnout a díky tomu má člověk potom minimálně po celé dopoledne energie na rozdávání.

Dalším důvodem proč pít vodu s citronem je údajně pozitivní vliv na pleť. Podle Well + Good po pravidelném pití nápoje bude vaše pokožka jemná a zbavíte se jakýchkoli kožních problémů. S tím nicméně někteří odborníci nesouhlasí.

Registrovaná dietoložka z Toronta, oceněná autorka kuchařek a youtuberka Abbey Sharp například uvádí, že je to nesmysl. „Pití vody s citronem je dobré leda proto, že je prokazatelně zdravější než sladké limonády, to ano. Jinak ale na pleť žádný vliv nemá,“ uvádí.

Vitamín C popřít nelze

Dalším z důvodů, proč pravidelně pít vodu s citronem, je vysoké množství vitamínu C. Na tom se odborníci shodují. Je všeobecně známo, že citrusové plody vitamínu C obsahují velké množství. V tomto ohledu je tak nápoj skutečně uznávaný.

Mezi další celebrity, které v minulosti pití teplé vody s citronem po ránu vyzkoušely, patří například Beyoncé, Hillary Duff nebo Christie Brinkley.

„Miluji rána. Dříve jsem měla problémy den nastartovat. Díky vodě s citronem mám ale energii na celý den,“ říká poslední ze zmíněných celebrit.

Nějaké pozitivní účinky tak rozhodně pití teplé vody s citronem má. A je jen na vás, jestli se rozhodnete trend také vyzkoušet a sami zjistíte, jak na vás působí.

Zdroj: Self, Best Health, Evandelle, Well + Good, The Packer

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články