Některé fyzické aktivity vám v milostném životě moc nepomohou. I oblíbené sporty mohou být nebezpečné

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sport milovani
Zdroj: Shutterstock

Může sportovní aktivita nějak ohrozit váš milostný život? Někdo říká, že ne, protože sport podporuje mužské a ženské libido, a zlepší tak romantické chvilky v posteli. Na druhou stranu je prokázáno, že větší fyzická aktivita může mít za příčinu, že už na to nemáte takovou chuť. Které sporty omezit, aby se vám v posteli dařilo?

Běh

Z běhání se stal v posledních letech opravdový fenomén. Běh mimo jiné tvaruje postavu, zpevňuje nohy i partii spodního břicha.

Problém může nastat ve chvíli, kdy žena nemá žádné břišní svalstvo a při dopadu na zem dochází k otřesům, během kterých svalstvo velmi trpí.

Zátěž se může projevit inkontinencí nebo bolestí prsou. Základem je posílení nejen břicha, ale i pánevního dna. Všechny ženy by si navíc měly pořídit kvalitní podprsenku.

HIIT

HIIT neboli vysoce intenzivní intervalový trénink je mezi ženami oblíbený hlavně díky tomu, že se během něj spaluje velké množství kalorií a také tvaruje postavu.

Je náročný na nohy, ruce i břichu a často obsahuje planky nebo kliky. I toto cvičení ale představuje velký nápor na oblast pánevního dna.

Dámy by si měly uvědomit, že během cvičení mohou snadno přesáhnout limit výdrže svých vazivových svalů v pánvi. To může způsobit potrhání a krvácení do dělohy.

Pokud žena trpí na slabé tkáně, je dobré cvičit s menší intenzitou, planky vyměnit za cviky na posílení pánevního dna a běh vyměnit za svižnější chůzi.

PLAVÁNÍ

Bazén, chlorovaná vody a mokré plavky jsou ideální pro vznik vaginálních mykóz.

Nejhorší jsou paradoxně čisté bazény, kdy se chlorovaná voda dostává do vaginy a ničí přirozenou mikroflóru, která ženu chrání před infekcí a záněty.

Nepomůže ani tampon či vložka. Tampon potíže ještě urychlí a problémy zhorší, protože vodu nasákne a nechá ji lokálně působit. Jediná možnost je pořídit si tampony s probiotiky. Ty uvolňují mléčné bakterie, které zabraňují rozvoji infekce.

Autor: Barbora Turková


Související články