Nastartujte svůj den bez kofeinu. Jsou i jiné způsoby, jak rozpumpovat krev v těle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kofein ne
Zdroj: Shutterstock

Celá řada z nás si nedokáže představit ráno bez kávy. Nejenom její vůně a chuť nás láká, ale je pro nás důležitý především kofein, který dodá našemu tělu energii a nakopne ho na celý den. Nebo některé alespoň na prvních pár hodin do další kávy…

I bez kávy se dá ale začít den s energií. Kromě toho, že přílišné pití tohoto nápoje není zdravé a zanechává v našich ústech nepříjemné kyselo, podle mnohých po něm páchne z úst, a není tedy tím nejlepším zapůsobením na kolegy v kanceláři.

Většina nás navíc pije kávu ze zvyku. A existuje celá řada jiných zvyků, které se dají ráno provozovat, abychom se cítili minimálně do oběda plní energie. Pokud se navíc naučíte s těmito radami fungovat pravidelně, vydrží vám energie a dobrá nálada po celý den.

Denní světlo

Není náhoda, že v mnoha amerických filmech ráno lidé roztáhnou závěsy a jejich temnou místnost naplní světlo. Je to totiž ideální proto, aby si náš mozek a s ním i tělo uvědomily, že je čas vstávání.

Pokud spíte s roztaženými žaluziemi či závěsy, pravděpodobně se k vám zvenku dostává světlo a váš spánek není kvalitní. Ráno pak navíc nemáte po probuzení příležitost k náhlé změně.

Proto doporučujeme zatahovat na noc cokoli, co na okně máte, a ráno pak ihned po probuzení ukázat tělu, že venku je světlo (i když třeba zrovna prší), a že noc se změnila v nový den.

Léčba šokem

Z ospalosti vás podle webu fun.lovetoknow.com může také vyléčit pořádný šok. A nemyslíme tím zrovna to, že vás někdo nepříjemně vyleká, i když to by asi pravděpodobně také fungovalo.

Nejideálnějším a nejzdravějším šokem, který si po ránu můžete dopřát, je ledová sprcha. Rozproudí vám krev v těle, váš mozek se okamžitě začne soustředit na něco jiného, než je únava, a navíc pomáhá studená voda s otužováním a posilováním imunity.

Proběhněte se

Abyste své tělo nastartovali psychicky, je potřeba ho nastartovat i fyzicky. Studená sprcha bude příjemnější jako odměna po krátkém ranním sportování. Obujte si sportovní boty a jděte se do parku proběhnout.

Někdo má doma psího kamaráda, který takovou ranní procházku poklusem ocení. A pokud jste sami, sluchátka v uších to jistí. Rozpumpujte krev v celém těle a uvidíte, že se vám až do večera oči klížit nebudou.

Procvičujte mozek

Když už nejste schopni donutit k práci své tělo, zkuste donutit alespoň svůj mozek. Vstaňte před prací trochu dříve a přečtěte si kousek vaší oblíbené knihy, abyste nechali pracovat fantazii.

Koukněte se na nějaké to video nebo třeba projděte sociální sítě. Ano, i tato u teenagerů poměrně oblíbená aktivita pomůže vašemu mozku se probrat, jakmile začne vnímat veškeré novinky, které se na internetu od předešlého večera objevily.

Způsobů, jak se ráno probrat, je zkrátka celá řada. Pokud nedokážete vydržet bez kávy, pokuste se ji alespoň omezovat a dát si ji třeba každý druhý den. Uvidíte, že vám vaše tělo bude vděčnější za pořádnou procházku a studenou sprchu.

Zdroj: fun.lovetoknow.com, delish.com, nm.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články