Co se s vaším tělem stane, když budete jíst psí žrádlo? Hrozí vám nemoci a celková slabost

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Psi jidlo
Zdroj: Shutterstock

Konzumace psího žrádla ve větší míře může lidskému zdraví ublížit. Říkáte si, proč by někdo vůbec granule pravidelně jedl? Důvodem podle všeho mohou být například finanční problémy. Co by se s naším tělem stalo, pokud bychom lidskou stravu vyměnili za tu psí?

Server Praha IN nedávno vydal článek o muži, který má údajně tak nízký důchod, že musí konzumovat psí granule. Měsíčně mu údajně chodí 5300 korun, a často se tak stalo, že měl k večeři žrádlo pro psy, které pro něho bylo cenově jednodušší sehnat.

Studentské problémy

Zatímco v tomto případě se mělo jednat o muže, který má nízký důchod, před rokem se v zahraničí se stejným problémem svěřil nejmenovaný student. Podle webu Mirror tehdy uvedl, že mu někdy nezbývalo nic jiného, než si k snídani i k večeři dávat granule.

Uvedl přitom, že sám psa nemá, i tak se mu ale vyplatí koupit si jídlo zvířecí. Podle mnoha odborníků se tehdy jednalo o falešnou informaci už jen z toho důvodu, že psí granule rozhodně nevyjdou levněji než například suché pečivo.

Co by se ale s lidským tělem stalo, kdyby skutečně člověk psí žrádlo pravidelně konzumoval? Jak moc velký problém by to v dlouhodobém hledisku byl?

V malém množství by nám pravděpodobně nijak granule neuškodily, píše Healthline. Jejich pravidelná konzumace by ale už byla problémem.

Toxické jídlo

Jídlo pro domácí mazlíčky obsahuje mnoho látek, které si psí tělo nedokáže vytvořit. To lidské jich má ale naopak dostatek a ve větším množství pro nás mohou být toxické. Platí to například pro vitamín K3, kterého bývá ve většině granulí větší množství.

Jídlo pro psy dále bývá často složeno ze syrových kusů masa a dalších potravin, které je třeba tepelně zpracovat, než je bude konzumovat člověk. Zatímco psi se bakteriemi ze syrového masa nenakazí, v lidském žaludku mohou napáchat velké škody.

Kromě toho všeho lidskému tělu psí žrádlo zdaleka nedodá živiny, které potřebujeme. Dlouhodobá konzumace granulí by tak pro nás znamenala náchylnost k nemocem, pocit hladu, slabost a celkové vyčerpání systému, píše Healthline.

Zdroj: Praha IN, Mirror, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články