Žluté skvrny od potu na bílém oblečení? Takhle s nimi zatočíte jednou provždy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pot
Zdroj: Shutterstock

Považujete se za šílence, kteří už se nemohou dočkat znovuotevření všech obchodů? Milujete nakupování oblečení a trápí vás, když si nový kousek rychle zašpiníte, nebo roztrhnete? A co teprve, když se na novém bílém triku objeví žluté skvrny od potu?

Každý se potí, ale nikdo nemá rád, když si oblékne oblíbenou košili, na které objeví zažloutlé skvrny od potu v podpaží. Značky potu se hromadí nejen proto, že tvrdě pracujete, ale problém může být i s používáním nesprávného deodorantu.

Jak odstranit nežádoucí fleky

Carolyn Forte, ředitelka laboratoře domácích spotřebičů a čisticích prostředků, prozradila, jak odstranit skvrny způsobené potem na bílých a barevných košilích. Díky těmto tipům se skvrn zbavíte během chvíle a budete mít možnost si znovu obléknout starší triko.

Jako první můžete přidat dvě lžíce octa do jednoho šálku vody a nanést na skvrny. Jemně otřete, nechte třicet minut působit a poté oblečení namočte vodou. Nikdy však na mytí nepoužívejte teplou vodu, aby nedošlo k usazení skvrn.

Co vám také může zachránit vaše špinavé oblečení, je jedlá soda a peroxid vodíku. Ty smíchejte se stejným dílem vody, aby vznikla pasta. Směs vetřete do skvrn a omyjte stejně jako u předchozího postupu.

Pokud jste si zrovna koupili více citronů, než jste schopni spotřebovat, použijte šťávu z nich na čištění žlutých skvrn od potu. Šťávu vymačkejte do stejného dílu vody, aplikujte na skvrnu a oblečení vyperte.

Krásně čisté oblečení

Pokud nevidíte po prvním ošetření velkou změnu, zkuste postup opakovat podruhé. Smíchejte jeden šálek octa se dvěma šálky vody a nechte v něm svůj oděv po dobu dvaceti minut.

Hned poté smíchejte půl šálku jedlé sody s lžící soli, peroxidem vodíku a vytvořte pastu. Zašpiněné triko vyždímejte, naneste na něj pastu a drhněte. Ihned poté vyperte a hurá! Vaše tričko září jako nové!

Nikdy však nesahejte po bělidle. Bělidlo s obsahem chlóru může mít ve skutečnosti opačný účinek a způsobí to, že budou skvrny od potu tmavší než před začátkem čištění.

Teď už na nic nečekejte a pokud víte, že máte doma ve skříni trika a košile, které kvůli žlutým skvrnám od potu již delší dobu nenosíte, vyzkoušejte na nich triky, které jste se dnes naučili.

Zdroj: StitchFix
Autor: Štěpán Pacík


Související články