Žena utopila svých 5 dětí ve vaně, aby se dostaly do nebe. Manžel jí dokázal odpustit

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Andrea Yates rodina
Zdroj: Profimedia

Už jako dítě trpěla Andrea Yates psychickými problémy. Na škole se potýkala s bulimií, měla sebevražedné myšlenky, nikdy příliš nezapadala do kolektivu. Nikdo ale netušil, že by to jednou došlo až tak daleko, že bude vraždit. A to navíc ve vlastní rodině.

V roce 1999 se pokusila o sebevraždu. Její muž ji našel doma s nožem na krku a dokázal katastrofě zabránit. Tvrdila, že ji i její početnou rodinu pronásleduje satan, a že není jiného vysvobození než smrti.

Utopila svých pět dětí

Manžel se Andree pokoušel opakovaně pomoci. Chodil s ní na psychologická sezení, dohlížel na to, aby brala léky. Také se podle serveru Oxygen prý bál nechávat doma ženu s pěti dětmi samotnou. A jak se ukázalo, jeho strach byl oprávněný.

20. června roku 2001 odešel Russell Yates do práce. Do jeho domu se měla za jeho ženou stavit matka, aby jí pomohla s hlídáním dětí. K tomu už ale nedošlo. Než dorazila, žena všech pět dětí utopila ve vaně.

Děti od snídaně od nejmladšího po nejstarší odvolávala do koupelny, kde jedno po druhém zavraždila. Nakonec zavolala na policii, k činu se přiznala, poté zavolala také svému muži, aby se vrátil domů.

Manžel dokázal odpustit

Andrea byla nejprve odsouzena za vraždy na doživotí. V novém soudním procesu ale byla označena za nepříčetnou a jako nevinná byla přesunuta do psychiatrické léčebny.

Její muž po celou dobu tvrdil, že za čin Andrea nikdy nemohla. Podle jeho slov ji posedl satan, který za ni jednal. Sama žena tvrdila, že děti utopila proto, aby se dostaly do nebe a byly ochráněny před hrůzami pekla.

Russel se s Andreou v roce 2015 rozvedl. Podle serveru Daily Mail ale vždy tvrdil, že jí její činy odpouští a věří tomu, že to neudělala úmyslně.

Zdroj: People, Oxygen, Murderpedia, Daily Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články