Žena se divila, proč ji pes neposlouchá. Pak zjistila, že rozumí jenom španělsky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pes vycvik
Zdroj: Shutterstock

Když si Kalee McGee brala z útulku malého křížence čivavy, byla ujištěna, že je pes skvěle vycvičený a že bude poslouchat na slovo. A nejprve to opravdu vypadalo, že chytrý pes poslechne všechno, co mu žena řekne. Přiběhl na zavolání, byl mazlivý a hodný. Jenomže když mu začala dávat složitější pokyny, nerozuměl.

Kalee má s výcvikem psů bohaté zkušenosti. Pes, kterého adoptovala, byl podle jejích slov na první pohled dobře cvičený. Ve svých čtyřech letech měla podle útulku umět čivava hned několik povelů, jenomže jí zaměstnanci zapomněli říci jednu důležitou věc.

Pes neměl žádné papíry o původu, ale v útulku zjistili, že poslouchá povely ve španělštině. To bohužel Kalee netušila. Snažila se tak doma psa cvičit, a ačkoli viděla, že má nějakou snahu, nedokázal od sebe odlišit základní povely a dělal úplně jiné věci, než chtěla.

Až po třech týdnech zjistila pravdu

Byla to spíše náhoda. Kalee zkusila cizojazyčné příkazy jenom z legrace. Jenomže jak se k jejímu velkému překvapení ukázalo, když začala na psa mluvit španělsky, hned poslechl na slovo. Několikrát otestovala, že se opravdu neplete.

Na svém TikToku sdílela video, ve kterém se rozčiluje nad tím, že jí nikdo tuto skutečnost neřekl. Ukazuje sledujícím, že když na psa mluví anglicky, vnímá ji, ale nerozumí tomu, co mu říká. Jakmile ale na zvíře začne mluvit španělsky, pes bez protestů poslechne.

@kaleemcgeeIf you judge my laugh that’s rude. if you judge my Spanish that’s fair. ##BetterTogetherChallenge ##VansCheckerboardDay ##fyp ##fypシ ##fy ##dog ##spanish♬ original sound – KaleeMcGee

Kalee se teď snaží psa naučit povely v angličtině. Jelikož je to ale čtyřletý mazlíček, který je zvyklý na úplně jiná slova, je to velká komplikace a ona sama se bojí, aby pes nebyl zbytečně zmatený. „Milujeme ho a vidíme, že se snaží. Ale to, že musíte přepnout do španělštiny, aby poslechl, je trochu problém,“ vysvětlila.

Fanoušci tomu příliš nevěří

Pod videem na TikToku se objevila celá řada komentářů. Někteří sledující se příběhu smějí, jiní obdivují Kalee, že na takovou věc vůbec přišla. Právě to je ale zase jiným až moc podezřelé. Mají totiž pocit, že není možné na takovou věc přijít náhodou.

„Kdyby můj pes neposlouchal, rozhodně bych se ho snažil více cvičit. Ani by mě nenapadl nesmysl, že rozumí jenom jiným slovům. A ten fakt, že vám to v útulku zkrátka zapomněli říci, je také podezřelý,“ vyjadřuje se jeden z komentářů, se kterým celá řada lidí souhlasí.

I tak si ale video získalo velkou pozornost a fanoušci ho sdílí po celém internetu. Ať už tak je příběh smyšlený, nebo není, své paničce pes zajistil slávu a ona ho teď jistě za odměnu miluje jako své ostatní psy, které doma má a kterými se pravidelně chlubí na svém TikTokovém profilu.

Zdroj: TikTok, mirror.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články