Žena sdílí trik, jak odemknout telefon i přes respirátor. Zvládnete to za pár minut

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena s telefonem respirator
Zdroj: Shutterstock

Disponuje váš telefon odemykáním pomocí skenování obličeje? Pokud ano, tak pravděpodobně víte, jak náročné se odemykání telefonu stalo v období pandemie, kdy musíme povinně nosit ochranu dýchacích cest.

Žena, která na sociální síti TikTok pravidelně sdílí užitečné tipy a triky, o kterých většina uživatelů neví, vysvětlila, jak můžete odemknout svůj iPhone s nasazenou rouškou pomocí jednoduchého triku.

Zvládnete to za pár minut

Odemknutí vašeho telefonu pomocí Face ID, když máte nasazenou roušku či respirátor, může být frustrující úkol. Jakmile se telefon rozsvítí a fotoaparát zjistí, že máte nasazenou ochranu dýchacích cest, budete požádáni o zadání hesla.

Tento problém otravuje velké množství lidí, ale žena, která je na sociální síti TikTok velice aktivní, přišla s vychytávkou, která může fungovat, a vy se díky ní zbavíte zbytečného stresu při snaze dostat se do vašeho telefonu.

@wavyy.bvbyTired of taking your mask off to unlock your phone? Follow these steps! ? #iphone #forupage #viral♬ Triple S – YN Jay & Louie Ray

V nastavení vašeho telefonu zvolíte v nastavení Face ID kolonku alternativní vzhled. Nejprve umístěte obličej do rámečku fotoaparátu. Poté pohybujte hlavou v kruhu a nechte telefon zaznamenat všechny úhly obličeje.

Nejprve to proveďte se sundanou rouškou, poté si ji nasaďte a dokončete postup. Fotoaparát pravděpodobně rozpozná, že se na vaší tváři něco nachází, ale po jednom či dvou pokusech váš telefon úspěšně dokončí nastavení.

Alternativní možnost

Video, které žena na svém profilu sdílela, získalo více než jeden a půl milionu lajků a jeden z fanoušků dokonce dodal: „Děkuji za sdílení. Pracuji ve zdravotnictví a neustálé psaní přístupového kódu mi doopravdy kazí den.“

Pokud jste však majitelé chytrých hodinek Apple Watch, tak máte vyhráno. V poslední aktualizaci se zpřístupnila funkce, při které se telefon odemkne, pokud máte hodinky nasazené, odemknuté a v blízkosti telefonu.

Věřte tomu, že vám tato funkce urychlí proces odemykání telefonu, a vy se tak nebudete stresovat při neustálém zadávání bezpečnostního kódu.

Zabezpečení pomocí obličeje se stalo v poslední době velice oblíbené. Roušky a respirátory však odemykání telefonu brání. Pod příspěvkem, který žena přidala, proto mnoho lidí uvedlo, že jsou vděční za odemykání telefonu pomocí otisku prstu.

Zdroj: Mirror
Autor: Štěpán Pacík


Související články