Žena přišla o trojčata, léčba neplodnosti ji málem připravila o ruku. I tak se stále pokouší o dítě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Brittney Zirkle
Zdroj: Profimedia

V roce 2019 byla Brittney Zirkle prohlášena lékařsky za mrtvou. Tehdy u ní doktoři řešili mimoděložní rupturu a ona skončila na čas v bezvědomí. Ze situace se ale dokázala dostat. A ačkoli je to v jejím případě podle odborníků prakticky nemožné, dělá vše pro to, aby mohla mít děti.


Je jí 31 let a kvůli své touze otěhotnět prošla v životě mnoha problémy. Brittney Zirkle přišla před pěti lety o trojčata. Ani teď se ale nevzdává svého snu stát se matkou.

Neúspěch za neúspěchem

Podle serveru Mirror se žena setkala téměř se smrtí. Během svého bezvědomí podle svých slov viděla světlo na konci tunelu, a měla dokonce možnost promlouvat s Bohem.

A ať už to zní jakkoli neuvěřitelně, podle doktorů byla skutečně v jednu chvíli prakticky po smrti. Zachránit se ji podařilo jen zázrakem.

Ona se ale ani tak nevzdala svého snu. V minulých pěti letech podstoupila léčbu neplodnosti. Během příprav na jednu z operací kvůli zánětům málem přišla o ruku. Ani to ji ale neodradilo.

Se svým nynějším snoubencem Sampsonem Thomasem se setkala dva týdny předtím, než u ní mělo dojít k umělému oplodnění. Muž stál po jejím boku od samého začátku.

Brittney prošla intrauterinní inseminací. Jde o proces, při kterém partner hodinu před zákrokem odevzdá sperma, a to je potom pročištěno od mrtvých a nepohyblivých spermií. Výsledný produkt je použit k oplodnění ženy, popisuje Mayo Clinic.

Bohužel ani tento přenos u ženy nevyšel. Její snoubenec ji ale psychicky podpořil s tím, že jednou se miminka dočká. V současné době tak na něm pracují spolu. „Se Sampsonem nás k sobě svedl Bůh,“ říká Brittney s tím, že ačkoli mají na miminko jen malou naději, vědí, že jednou se stane zázrak.

Neplodná kvůli armádě

Důvodem, proč nemůže mít Brittney děti, je podle všeho to, že v 17 letech odešla do armády. Během svého působení v ní bylo její tělo opakovaně vystavováno jedovatým plynům a toxinům.

V současné době si pár dává od léčby neplodnosti pauzu, rozhodně se ale nevzdali natrvalo. „Když jsem tehdy byla po jednom ze zákroků, řekli mi, že jedno z mých trojčat je mrtvé. Dvě jsem měla stále uvnitř, ale ani ta nakonec nepřežila. Bylo to hrozné,“ popsala Brittney.

Ani tato situace ji ale podle jejích slov nedokáže odradit. V minulosti si prošla až příliš mnoha ranami, aby to nakonec vzdala s neúspěchem. A to, že ji partner podporuje, bere jako znamení.

Zdroj: Mirror, Mayo Clinic

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články