Žena popsala, co se dělo za dveřmi hospody, v níž byla uvězněna 3 noci kvůli sněhové bouři

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zena hospoda
Zdroj: Profimedia

Sněhová bouře dokáže zkomplikovat nejen situaci na ulici nebo na silnicích. Šestatřicetiletá Becky Longthorp a dvaačtyřicetiletý Gary Bimpson chtěli jenom krátce posedět v hospodě. Jenomže nakonec se z několika piv stalo mnohem víc.

Kdyby někdo po příchodu domů po třech dnech oznámil manželce, že v hospodě zůstal uvězněn kvůli sněhové bouřce, asi by mu nevěřila. Ale v tomto případě se tak skutečně stalo. Becky a Gary se totiž staly dvojicí, která společně s dalšími 61 lidmi musela zůstat v hospodě přes 3 noci.

Když totiž v Yorkshire Dales začala zuřit sněhová bouře, velké závěje sněhu zasypaly celou hospodu, a nikdo se z ní tak nemohl dostat ven. Lidem tak nezbývalo než doufat, že brzy přijde pomoc a že pivo jen tak nedojde. Hospodský se dokonce po dvou dnech rozhodl nalévat zadarmo.

Začalo se to komplikovat

Právě Becky s Garym se po osvobození rozhodli svěřit médiím se svým příběhem, který se později objevil na webu thesun.co.uk. Podle jejich slov byla první noc nálada v hospodě vesměs dobrá. Většina lidí se smála, dlouho do noci se všichni bavili a doufali, že druhý den budou moci domů.

Jenomže ani další den se záchrany lidé nedočkali. Počasí se nelepšilo, někteří si začali stěžovat, že mají povinnosti a že potřebují urychleně pryč. Jenomže i když by se někomu podařilo dostat se přes závěje sněhu oknem či dveřmi ven, daleko by v bouři nedošel.

Gary a Becky se zajímali hlavně o to, zda je co pít. Žádné povinnosti je nečekaly a věděli, že déle než pár dní v hospodě nepobydou. Oba přiznávají, že se ale po třech nocích už na vlastní postel těšili. A také na pořádnou sprchu. V hospodě jsou totiž pouze toalety a i o ně bylo náročné se dělit s tolika lidmi.

Bez elektřiny

Během druhého dne se situace zkomplikovala i tím, že sníh zničil elektrické vedení v okolí, a hospoda se tak ocitla bez proudu i bez internetu. Mnoho lidí se ale i přes tmu chtělo dlouho do noci bavit, což se nelíbilo těm, kdo jsou zvyklí brzy chodit spát.

„Bylo asi půl jedné a stále nám někdo šlapal po hlavách. Navíc nám byla poměrně zima a podlaha nebyla pohodlná. Byla to sice na jednu stranu legrace a dobrodružství, ale o moc déle bychom dobrou náladu neudrželi ani my,“ přiznává Gary.

Becky doplňuje, že čtvrtý den ráno se naštěstí všichni dočkali osvobození. Počasí se trochu zmírnilo a záchranáři s posypovými vozy se konečně dostali na místo. Poté, co uslyšeli lidé zvenčí hluk, trvalo ještě nějakou chvíli, než se k nim pomoc dostala, i tak se ale v poslední půlhodině nálada v hospodě značně zlepšila.

Zdroj: thesun.co.uk, inews.co.uk, eminetra.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články