Ze Hry o trůny přímo do léčebny. Jon Snow si přesto odnesl nevídaný skalp, s jeho divokou ženou mu to opravdu sluší

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Jon Snow
Jon Snow

Podle herce Kita Haringtona bylo na natáčení seriálu Hra o trůny nejlepší to, že na něm poznal svou budoucí ženu, herečku Rose Leslie. Krásku si vzal v roce 2018 a po jejím boku zvládl bojovat i s depresemi.

On si v populárním seriálu Hra o trůny zahrál Jona Snowa a objevoval se v něm devět let. Přestože ho tvůrci nechali zemřít, pod nátlakem fanoušků se vrátil. Ona se jako Divoká žena Ygritte objevila ve dvanácti epizodách.

V seriálu se do sebe postavy Jona a Ygritte zamilovali. Oba si získali srdce diváků. Když fanoušci sledovali jejich poslední rozhovor, kdy rusovlasá Ygritte umírala Jonovi v náručí, nezůstalo jedno oko suché.

Ze seriálu do reálného života

Chemie mezi herci byla v seriálu jasně vidět. Jejich láska se ze seriálu, kde skončila tragicky, přenesla do reálného života. Randit spolu začali v roce 2012, těsně poté, co do seriálu Leslie přišla.

V roce 2017 oznámili, že se zasnoubili. Oznámení o svatbě vyšlo tradičně v magazínu The Times. Herec se ale svěřil, že zásnuby neproběhly přesně podle jeho představ. Chtěl pověsit pár světel na stromy a zapojit do toho další romantické věci.

Dvojice zrovna byla na venkově, nad nimi noční obloha, u toho hořící oheň a červené víno. A tak ze sebe tu zásadní větu prostě vypustil.

Velkolepá svatba na zámku

Svatba proběhla v červnu roku 2018 na zámku Wardhill ve skotském hrabství Aberdeenshire. Zámek patří rodině nevěsty už devět set let.

Na obřadu nechyběli tvůrci ani kolegové ze seriálu Hra o trůny. Nastávající ženich dokonce požádal producenta, aby se příští série natáčela blízko termínu veselky, aby na ní mohlo být co nejvíce jejich seriálových přátel.

Zdroj: Profimedia

Podle všeho se měl obřad konat ve stylu seriálu, ale nakonec si to dvojice rozmyslela. Podle Kita by se tomu on nebránil, ale u Rose neexistovala jediná šance, že by ji přemluvil k tomu, aby na sobě oba měli třeba kostýmy ze seriálu.

Harington se po svatbě zmínil, jak moc vděčný je seriálu za to, že v něm potkal svou ženu, se kterou plánuje založit rodinu.

Díky Hře o trůny se prý jeho život začal ubírat novým směrem, za který je vděčný. Se smíchem se jednou svěřil, že když své ženě řekl, jak seriál skončí, tři dny s ním pak nemluvila. A přitom se podle něj sama zeptala.

A co bude dál?

Herec, který se stal díky roli Jona Snowa známým po celém světě, se rozhovoru se svěřil, že se mu moc nelíbí, jak celá fantasy série dopadla, ale že necítí radost ani smutek. Jen ho bavil fakt, že on závěr znal a ostatní ne.

Na herce ale konec seriálu dolehl nejviditelněji ze všech účastníků. Konec seriálu, stres, sláva, vyčerpání a problémy s alkoholem. Nechal se hospitalizovat v luxusní léčebně a jeho mluvčí uvedl, že se Kit rozhodl využít volno a zůstat pár dní v zotavovně, kde si bude řešit svoje osobní problémy.

Luxusní sanatorium leží v Connecticutu a specializuje se na závislost na alkoholu a zvládání stresu bez návykových látek. Pacienti mohou jít do posilovny či na nákup osobních věcí. Zdroj z blízkého okolí herce uvedl, že konec seriálu Kita velmi zasáhl. Teprve v tu chvíli mu došlo, že je opravdu konec. Všichni na tom pracovali mnoho let a najednou řešil otázku, co bude dál. Životní roli válečníka už jen těžko překoná.

Autor: Barbora Turková


Související články