Komerční sděleníZajímavosti

Zapomenutá a znovu nalezená rostlina

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Moringa
Zdroj: Pixabay / SEOlight s.r.o

Je skutečně dobře, že se více zajímáme o přírodní dary, které nám dodávají látky pro zdravý vývoj organismu a bojují proti neduhům. Na některé se již zapomnělo.

Tentokrát se podíváme na strom, kterému se říká moringa. Ačkoliv moringa oleifera byla známá už ve starodávném Egyptě, ájurvédské medicíně, v antickém Řecku i dokonce Římě, tak se na ni jaksi trochu pozapomnělo. Naštěstí dnes se nejedná již o neznámou látku, která je prospěšná našemu zdraví a jak to vypadá, tak zažívá skutečný vzestup na přední příčky.

Co je moringa, že je v dnešní době tak žádaná?

Moringa olejodárná – což je její úplný název, je poměrně štíhlý strom, který plodí dlouhé úzké lusky. Když se poté na strom podíváte, tak to může připomínat bubnové paličky, které jsou zde zavěšené. Asi i díky tomu se jí lidově říká paličkový strom.

Pojďme se podívat, jaké má moringa účinky

  • Zmenšuje otoky a hojí velmi dobře rány.
  • Postará se o játra a dokonce si ji chválí ti, kteří mají problémy se štítnou žlázou.
  • Žaludeční problémy dokáží potrápit, avšak moringa tablety si již poradí, jak je zvládnout.
  • Pozitivní účinky mohou potvrdit osoby, které trpí cukrovkou, anémií a astmatem.
  • Podporuje imunitní systém a působí celkově antibakteriálně.
  • Trápí vás ledvinové, žlučníkové nebo močové kameny? V tomto případě vyzkoušejte například moringa kapsle, které jsou vyrobeny ze 100 % přírodního zdroje.
  • Podporuje kardiovaskulární systém a mnohé další životní funkce.
Moringa

Zdroj: Pixabay / SEOlight s.r.o

Pokud jste sportovec, tak můžete vyzkoušet moringa prášek, který se vyrábí z listů moringy a je v podstatě je uznávám jako jeden z nejlepších multivitamínů. Tělu dodá všechny potřebné látky a je pravdou, že se z jejího účinku nemusí těšit jen sportovci, ale rovněž ti, kteří pracují ve stresových podmínkách nebo například i starší osoby, kteří potřebují doplnit všechny potřebné výživné látky. A těch má skutečně mnoho.

Těšit se tak můžete na příjem vápníku, mědi, železa, kalcia, manganu, zinku a dalších minerálů, dále nechybí zástupci vitamínové řady a dokonce se můžete těšit z přítomnosti mastné kyseliny omega-3 a omega-6. Inu, jak sami vidíte, je to hotová vitamínová bomba.

Z uvedených textů nade všechnu pochybnost plyne jediné. A sice že je SEOlight s.r.o. v oblasti optimalizace webových stránek partnerem, na kterého se lze stoprocentně spolehnout.

Pokud tedy potřebujete pomoc v podobě optimalizace webových stránek, jste u https://www.seolight.cz/ na správné adrese.

Autor: redakce


Související články