Zákazníky v supermarketu vyděsil obrovský ještěr. Jeho řádění zachytilo video

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Supermarket
Zdroj: Pixabay

Při nakupování se každý z nás většinou soustředí pouze na to, aby sehnal, co potřebuje. Důležité je však sledovat, co se děje uvnitř supermarketu. Nikdy totiž nevíte, kdo s vámi nakupuje a zda na vás nečíhá nějaké nebezpečí.

Zákazníci v thajském obchodě 7-Eleven pravděpodobně nečekali, že by mohli při nakupování potkat nevítaného zákazníka. Na regály se totiž snažil vyšplhat ještěr, kterému se stejně jako zákazníkům naštěstí nic nestalo.

Neuvěřitelný zážitek

Ještěr byl velkým překvapením hlavně pro zaměstnance obchodu. Ti si mysleli, že pro ně bude den v práci probíhat stejně jako každý jiný. Nikdy ale člověk neví, co se může stát, a zaměstnanci na tento zážitek rozhodně nezapomenou.

Ve videu, které se objevilo na internetu, je vidět, jak ještěr vběhne do obchodu a během chvíle se mu podaří vyšplhat na regál s jídlem. Tento tvor musel být samozřejmě vyplašený a snažil se najít úkryt.

Ještěrky, které v Thajsku potkáte, mají tendenci žít v kanálech a rybnících ve značně vlhkém prostředí. Není známo, proč tento tvor zvolil cestu do supermarketu, ale místní obyvatelé si myslí, že se tam vydal hledat jídlo kvůli nedávným měsícům suchého počasí.

K odchodu ho museli donutit profesionálové

Jeden ze zaměstnanců na nic nečekal a okamžitě kontaktoval policii, která na místo dorazila během několika minut. Ještěrka se však na regálu rozhodla zůstat celou hodinu. Policii se pak společně s profesionály na plazy podařilo ještěra ulovit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Guardian (@guardian)

Jeden ze zaměstnanců dodal: „Ještě nikdy v životě jsem neviděl tak velkou ještěrku, takže bylo překvapením, když se objevila u nás v obchodě. Za obchodem je les, takže si myslíme, že přišla odtud.“

Šokovaný zákazník, který se do supermarketu vydal pro jídlo, řekl: „Zastavil jsem se v obchodě, abych si koupil nějaké jídlo. O chvíli později jsem pak uviděl obrovskou ještěrku. Chtěl jsem si koupit pití, ale zvíře bylo příliš blízko uličky s nápoji.“

Ještěři mohou být agresivní, ale na člověka obvykle neútočí. V obchodě by však mohli být zákazníci lehkou kořistí, odešli proto bez nákupu ven a čekali na pomoc. Tvora si však záchranáři neodvezli, pouze ho zahnali do křoví, odkud později utekl.

Pokud jste milovníci cestování, dávejte si při výletech pozor na zvířata, která si občas chtějí na nákup také zajít. A raději vyrazte s předstihem, ať vám například opice nevykoupí váš oblíbený nápoj.

Zdroj: NBC News, Metro, Instagram
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články