Zajímavé příběhy z pracovních pohovorů. Možná je mezi nimi i ten váš

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pohovor
Zdroj: Shutterstock

Pracovní pohovor zažil snad úplně každý dospělý člověk. Všichni jsme při pohovoru nervózní, snažíme se zapůsobit co nejlépe a také se snažíme o to, abychom neřekli něco, co se nehodí. Bohužel však na toto nemyslí úplně všichni.

Lidé z personálních oddělení se na známém zahraničním fóru podělili o své zkušenosti s kandidáty, kteří usilovali o pracovní pozici u nich ve firmě. Podle příspěvků v diskuzi to vypadá, že někteří zaměstnavatelé občas potkali doopravdy zajímavé zájemce.

Na pohovor slušně a bez zbytečného stresu

Jeden z pohovorů, který vedl muž ze zahraničí, skončil telefonátem na policejní stanici. Během rozhovoru byl zájemce o práci dotázán, jaké má koníčky. Dostalo se mu odpovědi, že muž rád sbírá věci, které „hezké“ ženy vyhodí pryč. „Po skončení pohovoru jsem okamžitě zavolal policii a dal jim životopis zájemce, který mě svou odpovědí doopravdy překvapil,“ dodal muž.

A podivné zájemce o práci neměla pouze tato firma. Další diskutující popsal jednu zájemkyni, která si svou reputaci pokazila ještě předtím, než na pohovor dorazila. „Se zájemkyní jsem měl pohovor po telefonu. Vše vypadalo skvěle, a proto jí naše firma zaplatila letenky, aby dorazila na osobní pohovor,“ začal muž s vyprávěním bláznivého příběhu.

Žena se však hned poté, co přiletěla do města, ozvala firmě s tím, že potřebuje zavolat vůz, který by ji vyzvedl. Pro zaměstnavatele to byla doopravdy zvláštní otázka, protože měla zarezervovaný vůz k půjčení. Prý se však bála řídit ve městě a trvala na svém.

Po krátkém rozhovoru jí bylo řečeno, aby na místo schůzky dojela vlakem. I toho se však prý bála a stále chtěla, aby pro ni na letiště dorazil firemní vůz. „Mluvil jsem se šéfem, který mi řekl, ať se otočí a letí zpět domů,“ dodal muž. A tak se i stalo. Firma ženu odmítla s tím, že o ni nemá zájem a zarezervovala ženě zpáteční letenku.

Proč chcete pracovat v naší firmě?

Tento příběh není vše. Další diskutující se podělil o příběh, který je doopravdy k smíchu. Jedna žena na pohovor přinesla seznam svých bývalých partnerů, kteří ve firmě pracovali. Sama pak na schůzce řekla, že se nemůže dočkat jejich výrazu až zjistí, že začala ve firmě pracovat. Bohužel práci nedostala.

Jeden z posledních zvláštních pohovorů pak proběhl ve škole, kdy se muž při pohovoru rozpovídal a řekl, že jsou všechny děti nevděčné a že k nim vlastně nemá dvakrát dobrý vztah.

A co vy? Rozpovídali jste se někdy při pohovoru až moc, nebo se vám skvěle daří zachovat si profesionální výraz?

Zdroj: Mirror
Autor: Štěpán Pacík


Související články