Záhadné zmizení: Papež František se vypařil přímo z Vatikánu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
papez frantisek
papez frantisek

Vlnu otázek vzbudil vatikánský projev papeže Františka. Vše se odehrávalo jako obvykle až do chvíle, kdy se papež loučil a ze scény odcházel. V momentě, kdy se otočil, následovalo něco podivného. František se ke kamerám obrátil zády a najednou ve zlomku sekundy zmizel.


Diváci byli v šoku i překvapení

Papež František vystupoval ve Vatikánu na balkóně. Pokoj za jeho zády se zdál tmavý a ve chvíli, kdy se rozloučil a rozhodl se odejít, následoval krátký střih a papež v sekundě zmizel. Jen pár sledujících nahrávku prošlo bez povšimnutí, zbytek začal záhadu ihned zkoumat.

Někteří tvrdí, že jde jen o pouhý oční klam, jiní ale zastávají konspirační teorii, která popisuje, že šlo o předem natočený hologram. Dle zastánců této teorie byl pravý papež František ve chvíli svého projevu ve skutečnosti jinde než na balkóně.

Záhada ukrytá v devíti vteřinách

„Je zvláštní, že v jedné vteřině se papež otáčí směrem dovnitř a v další sekundě zcela zmizí,“ tvrdí diváci. Nejvíce je zaráží, že mezi pohybem není plynulý přechod. Lidé se ptají, zdali se nejedná o nějaký kinematografický trik nebo hru světla.
O teorii hologramu uvažují už jen ti nejodvážnější. Někteří dokonce tvrdí, že je papež už dávno po smrti, a proto je k projevům použitá jen nahrávka a pečlivě připravený hologram.

Nahrávka se objevila na sociální síti

Uživatel, který video nahrál na internet, se ostatním sledujícím na sociální síti svěřil s tím, že byl sám překvapený a chtěl se o svůj podivný zážitek podělit. Zmiňoval také to, že účet založil před krátkým momentem jen proto, aby mohl nahrávku vložit na internet.

Chyba se mohla stát kdekoli

Teorie, která hovoří o hologramu, nemá žádné důkazy. Lidé se snaží jev popisovat také jako optický klam. „Pokud je slunce dost vysoko na obloze a zasáhne jen několik míst v okně, může se zdát, že papež zmizel, i když jde o pouhý stín,” vysvětlují. Jiní se snažili uvažovat logicky a tvrdili, že se chyba mohla stát v postprodukčním střihu.

Nahrávka obletěla svět

Miliony věřících po celém světě jsou nahrávkou zaraženi. Zkoumají a analyzují video. Na internetu existují zpomalené a přiblížené záběry, které neváhala spousta lidí okomentovat.

Autor: Tereza Hotovcová
Zdroj: Zpravodajství Daily Star, Monkey & Elf, Infinity Exporers


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články