Za výrobu drog skončil před soudem. Dostal druhou šanci a dnes sám pracuje na straně zákona

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
soudce
Zdroj: Shutterstock

Každý by měl dostat druhou šanci. I když se v některých případech zdá, že zločiny, které někteří lidé provedli, jsou neodpustitelné, vždy je nějaká cesta, jak mohou lidé své činy napravit. Dokazuje to alespoň případ Edwarda Martella.

Edward nikdy neměl snadný život. Podle celé řady lidí by to sice nemělo mít vliv na jeho činy, ale odborníci se shodují na jiném tvrzení. Jako malý žil s matkou narkomankou, která se o něho nestarala. Nedostávalo se mu vzdělání, ve třinácti letech skončil na ulici.

Protloukal se životem sám, a ačkoli se mu později v dospělosti podařilo postavit na vlastní nohy, nedostatek sociálních zkušeností a rodinné péče se na něm projevil. V patnácti letech byl poprvé zatčen za drobné krádeže, později se potýkal s několika obviněními.

Očekával vysoký trest

V sedmadvaceti letech byl Edward obviněn z výroby a přechovávání drog. Tehdy to prý nebylo rozhodně poprvé, co se dostal k soudu. „Už v té době jsem stál dohromady možná tak před dvaceti soudci,“ přiznal se. „Ten, který mě soudil tentokrát, byl ale nová tvář.“

Edward očekával, že dostane vysoký trest, a dokonce byl i smířen s vězením. K jeho překvapení ale soudce nakonec navrhl trest na tři roky podmíněně. Z dvaceti let natvrdo se stala pro Edwarda sotva šestina a byl samozřejmě ochoten přistoupit na jakékoli podmínky.

Soudce se s Edwardem dohodl, že po propuštění z vězení zůstanou v kontaktu a on na něho bude sám dohlížet, věnovat se mu a začlení ho do běžného života. A po 16 letech od odsouzení se ukázalo, že se tihle dva lidé stále baví, že se opravdu soudci podařilo duši hříšníka změnit, a dokonce z něho udělal něco, co nikdo nečekal.

Stal se z něho také soudce

Z Edwarda, který byl původně výrobcem drog a známým gansterem, se po letech nápravy stal také soudce. Ten, který ho tehdy před vysokým trestem zachránil, mu zajistil řádnou přípravu, pomáhal mu se zkouškami a dnes věří tomu, že to muž dotáhne v oboru daleko.

Původně měl ještě sedět, ale trest se nakonec změnil a on sám dnes posílá zločince za mříže. Názory na jeho osud jsou ale různé. Někteří totiž mají za to, že je vlastně Edward dobrým člověkem, který díky šanci se polepšit dnes může sám pomáhat těm, kteří mají zájem se napravit.

Na druhou stranu ale mnoho lidí tvrdí, že nebyl potrestaný tak, jak si zasloužil, a že ačkoli se ze závislosti a z problémů dostal, tihle lidé se k nim dříve či později stejně zase vrátí. Jako soudci mu mnozí nedůvěřují, on se ale snaží s touto nenávistí žít a brát si k srdci spíše to, co říkají jeho fanoušci.

Zdroj: dailymail,co.uk, mirror.co.uk, spotlightstories.co

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články