Za svého psa s rakovinou utratili tisíce korun. Tohle je ta pravá láska, která zachraňuje životy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
nemecky ovcak
Zdroj: Shutterstock

Jack je německý ovčák, který je na první pohled jiný. Mnoho lidí by ho nazvalo ošklivým, protože neznají jeho příběh. Jack je hravý, mazlivý, miluje své páníčky, běhání, miluje život. A to všechno jen díky lidem, kteří se o něho postarali, když mu byla ve 14 měsících diagnostikována rakovina.

Když byly u psa zjištěny zdravotní problémy, veterinářům nějaký čas trvalo, než přišli na to, co přesně psovi je. Později jeho pánům museli oznámit smutnou novinu. Jack měl rakovinu a nádor v hlavě mu prorůstal velkou část jednoho ucha.

Doporučeno bylo jeho okamžité uspání. Operace by totiž byly velmi drahé, a i přesto nebylo jasné, zda je pes přežije. Jenomže všechny veterináře překvapilo odhodlání majitelů psovi pomoci. Bylo totiž zapotřebí do léčby investovat hodně času, sil a peněz.

Speciální léčba

Jack nejprve podstupoval chemoterapie. Ty jsou u psů v takovémto stavu poměrně drahé, i tak ale majitelé neváhali obětovat tisíce, aby se psovi alespoň trochu ulevilo. Štěně bylo vždy po zákroku slabé a bylo třeba se mu věnovat. Bohužel ale po několika měsících nebyl zaznamenán pokrok k lepšímu.

Veterináři proto znovu navrhli psa uspat a více ho netrápit. Majitelé o tom ale nechtěli ani slyšet. Když se dozvěděli, že existuje možnost operace, neváhali cestovat přes 8000 kilometrů daleko k lékaři, který se podobnými případy zabývá.

Operace psa byla drahá a trvala déle než pět hodin. Jack při ní přišel o celé ucho, které mu muselo být společně s nádorem odstraněno. Ani pak neměl vyhráno, musel chodit na pravidelné kontroly a dodnes je pod pravidelným dohledem veterinářů. Ale žije a je šťastný.

Podpora všech milovníků zvířat

Jack je důkazem toho, že i s rakovinou se dá bojovat, pokud máte podporu ve svém okolí. Jeho majitelům bylo několikrát doporučeno, aby psa nechali utratit, oni ale udělali vše pro to, aby mohl žít a radovat se společně s nimi z každého dne.

Jeho příběh obletěl svět. Několik veterinárních ordinací udělalo z Jacka hvězdu, která si zaslouží podporu. Právě díky tomu rodina, která psa vlastní, dostává pravidelně peníze na péči o jeho zdraví, které je křehké a je potřeba ho dále veterinárně kontrolovat.

Pokud se ale rakovina nevrátí, je velmi pravděpodobné, že se Jack, kterému je dnes 5 let, dožije vysokého věku a bude žít jako šťastný pes ještě dlouhé roky. Jeho majitelé jsou proto rádi, že trápení s ním podstoupili a že se nakonec veškerá finanční, časová i emoční investice vyplatila.

Zdroj: Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články