Z milionáře trosečníkem. Krach na burze mu sebral všechno, teď si svůj životní styl užívá

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
trosecnik 2
trosecnik 2

David Glasheen je ukázkovým příkladem toho, jak člověk může ze dne na den změnit životní styl. Za svého mládí byl uznávaným milionářem. Zdědil rodinou firmu a investoval na akciových trzích. Žil v klidném manželství a užíval si všechny drahé koníčky.

Pak ale přišla rána pod pás

Stačilo jen málo a akciové trhy se rázem v roce 1987 propadly. David tak přišel o většinu svého bohatství a musel rychle vyřešit složitou životní situaci. Napadlo ho, že musí udělat rázné řešení, aby se hnul z místa. Vzpomněl si, že mu přítel vyprávěl o ostrově Restoration, který leží poblíž Austrálie.

Zdroj: YouTube

Teď, nebo nikdy

Na ostrov se přesunul v roce 1997 a v tu ránu začala jeho životní změna. Vzal si s sebou jen malý kufr s několika drobnostmi a byl přesvědčený o tom, že bude žít jen s málem. Do kufru si zabalil košile, plavky, knihy a toaletní potřeby nezbytné pro přežití.

Život v divočině ho vždy lákal

„Na podobném tématu jsem vyrostl. Četl jsem knihy plné dobrodružství, obdivoval jsem trosečníky a život v samotě,“ tvrdí. „Nejlépe pochopíte můj životní styl tak, když si na pár dní zajedete kempovat. Zjistíte, že ke svému životu potřebujete jen pár věcí a budete šťastní,“ dodává. Dle Davida je jeho život na ostrově klidný, bezpečný a příjemný.

Zdroj: YouTube

Do kontaktu se společností přijde jen jednou za rok

Aby Davidovi nechyběla společnost, vytvořil si dvě figuríny. Přiznává, že mu chybí rodina, ale po čase si na samotu zvykl. Vždy se do civilizace vrátí jednou za rok, když mu dojdou zásoby. Nasedne na loď a nechá se dovézt k nejbližší možnosti nákupu. „Hlavní je myslet pozitivně. Někdy přijde špatné počasí a člověk na to musí být připravený,“ vysvětluje.

I když to vypadá, že nákup jednou za rok nemůže Davidovi stačit, ostrov mu nabízí mnoho možností. „K obědu si dávám rybu, ovoce ze zdejších stromů a samé čerstvé potraviny,“ vypráví.

Autor: Eva Marešová


Související články