Vznikl ojedinělý kalendář (ne)dokonalých mužských těl. Je plný chlapů, kteří nevypadají jako hrdinové z akčních filmů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Newton Heath
Zdroj: Profimedia

Od kalendáře plného mužských těl by nejspíš člověk očekával, že v něm zapózují modelové, kteří předvedou své svaly a dokonale vyrýsované figury. V případě projektu Paula Goddarda z Newton Heath jde ale o trochu jiné představení pánského těla.

Paul Goddard se ve svém kalendáři snažil zachytit mužská těla, která třeba nejsou úplně dokonalá, ale svým způsobem ukazují přirozenost, kterou má v sobě každý z nás. Každý měsíc zachycuje muže jiného věku, postavy i zaměstnání.

Cílem kalendáře bylo ukázat všem, kteří mají nízké sebevědomí, že každý chlap je svým způsobem krásný. A i když třeba nemá svaly nebo pekáč buchet na břiše, něčeho v životě dosáhl a je skvělý ve své práci. Podle Paula se totiž v dnešní době mnoho mužů, především těch mladých, hodně podceňuje.

Inspirován vlastními problémy

Paul se pro manchestereveningnews.co.uk rozpovídal o tom, že sám jako mladší míval deprese a úzkosti. Myslel si, že není dokonalý, že si nikdy nenajde přítelkyni a že bude navždy sám. „Od dětství až po dospělost to pro mě byla těžká cesta,“ řekl Paul.

kalendar muz

Zdroj: Profimedia

Uvědomil si prý především v době lockdownu, že mnoho lidí trpí problémy a s covidovým odloučením od ostatních se možná jejich pohled na sebe samotné ještě zhorší. Proto se na příští rok rozhodl připravit kalendář pro podobné lidi, který jim ukáže, že každý je dokonalý.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Jemu samotnému celá řada lidí říkala, že nemusí vypadat jako hrdina z akčního filmu. Že je dokonalý takový, jaký je. Ale jemu trvalo dlouho, než si uvědomil, jaká je pravda. „Měl jsem nízké sebevědomí. Internet a především sociální média nastavují pohled společnosti,“ vysvětluje.

kalendar muz

Zdroj: Profimedia

„Uvědomuji si, že i já jsem si myslel, že dokonalý budu jenom ve chvíli, když budu mít svaly a tělo jako filmový hrdina,“ popisuje Paul s tím, že mu později došlo, že je mnohem dokonalejší, než si myslel. Kalendář, který za pomoci dalších mužů vytvořil, je něčím, co by mohlo pomoci lidem s podobným problémem.

Podporují ho i umělci

V kalendáři jsou fotografie mužů, kteří se živí jako dělníci, pracovníci v kanceláři, záchranáři či pracují se zvířaty. Každý jsou jiný a jedinečný. Všichni jsou ale sami sebou a přesně to předávají svými pózami lidem, kteří to nejvíce potřebují. Právě proto kalendář podporují i slavní.

Mezi jinými si ho prý například již koupil baskytarista skupiny The Stone Roses. Paul Goddard i další modelové doufají, že si díky nim mnoho mužů uvědomí, jak dokonalí jsou a že postava není všechno. Důležité je, aby byl člověk dobrý v srdci a věřil sám sobě.

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články