Vraždící jednorožec: Za partnerčinu smrt byl odsouzen na doživotí. Její tělo schovával ve skříni

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ira Einhorn
Zdroj: Profimedia

Ira Einhorn se prezentoval jako aktivista, který se měl dokonce podílet na založení Dne Země. Alespoň to o sobě prohlašoval v roce 1970, kdy se zúčastnil jejího prvního ročníku. Organizátoři to ale od prvního dne zpochybňovali. Ať už byl, nebo nebyl skutečně zakladatelem Dne Země, jasné je, že byl především usvědčeným vrahem, který si nakonec odpykal ve vězení doživotní trest.


Slovo Einhorn v němčině znamená jednorožec. Právě proto si muž vysloužil přezdívku vraždící jednorožec. Když v roce 1977 beze stopy zmizela jeho přítelkyně, nikdo ho z ničeho nepodezříval.

Pro mnohé byl sympatickým mužem, kterého považovali za guru hnutí hippies. Dokázal si na svou stranu získat ty, které potřeboval, byl skvělým manipulátorem a nikdo dlouho netušil, jaká stvůra se v něm skutečně skrývá, popisuje jeho osobnost Grunge.

Opustila ho a on to neunesl

Se svou partnerkou Holly Maddux se seznámil v roce 1972. Velmi rychle se dali dohromady, ona ho ale o pět let později chtěla opustit. A to údajně z velké části kvůli tomu, že ho její rodiče nikdy neměli rádi.

Zatímco ostatní Einhorna milovali, oni v něm viděli tyrana, báli se ho a něco jim na něm jednoduše nesedělo. A jejich dcera nakonec dala na jejich slova a opustila ho. Když se ale jednou vrátila k němu domů, aby si odvezla zbytek svých věcí, slehla se po ní zem.

9. září 1977 zmizela. Sám Ira Einhorn uvedl, že s ním nechtěla mít už nic společného, tak se sebrala a zkrátka odešla. Po nějakém čase si nicméně sousedé začali stěžovat na zápach, který se šířil z jeho obydlí. A na základě toho policie objevila částečně mumifikované tělo zesnulé Holly. V kufru ve skříni, obložené polystyrenem.

Za vraždu nešel sedět hned

Když bylo po téměř dvou letech tělo objeveno, byl Einhorn usvědčen z vraždy. Jeho právníkovi se ale podařilo mu vyjednat možnost propuštění z vazby na kauci. Muž potom na několik let zmizel do zahraničí a trvalo to roky, než byl vydán do USA, kde ho za jeho nepřítomnosti odsoudili na doživotí.

V roce 1997 byl usvědčený vrah zadržen ve francouzském městě Champagne-Mouton. Jeho vydání přesto trvalo několik dalších let. Plně odsouzen byl v říjnu roku 2002. Ira Einhorn nakonec zemřel 3. dubna roku 2020. Do té doby si odpykával doživotní trest v jedné z amerických věznic.

Zdroj: Penn Live, Grunge, Crime Investigation

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články