Vítejte v hotelu Cecil s pověstí místa sebevrahů, sériových vrahů a nevysvětlených úmrtí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Hotel Cecil
Zdroj: Gabe Martinez / Shutterstock.com

V rušných ulicích Los Angeles najdete hotel Cecil, který se spíše než svými službami proslavil hororovou minulostí. Od jeho postavení v roce 1924 se v něm odehrálo nejméně 16 vražd, sebevražd nebo nevysvětlitelných událostí. Dokonce zde bydleli dva sérioví vrazi.

Hotel Cecil postavil v roce 1924 hoteliér William Banks Hanner, jehož záměrem bylo přilákat mezinárodní obchodníky a elitu společnosti.

Dlouhý seznam tragédií

Server All That Interesting v této souvislosti uvádí, že za tímto účelem utratil Hanner za stavbu hotelu 1 milion dolarů.

Bohužel se stalo něco, s čím Hanner nemohl počítat. Přišla Velká hospodářská krize a okolí hotelu se změnilo v oblast plnou bezdomovců.

A z krásného hotelu se stalo místo setkávání feťáků a zločinců. To nejhorší však mělo teprve přijít.

První sebevražda byla dle serveru Business Insider v hotelu zaznamenána 22. ledna 1927. V roce 1931 se zde pak jistý W. K. Norton zabil užitím kapslí s jedem.

O tři roky později si zde Louis D. Borden podřízl hrdlo. A v roce 1934 přišla další sebevražda – Roy Thompson z námořní pěchoty vyskočil z okna.

Vražda novorozence

Seznam by mohl dále pokračovat, protože u některých úmrtí pádem z okna nebylo možné klasifikovat, zda se jednalo o sebevraždu, nebo nehodu.

Rok 1944 pak přinesl hrůznou vraždu novorozence. Dorothy Jean Purcellová v koupelně hotelu porodila chlapce a novorozence vyhodila z budovy.

Další vražda se zde stala v roce 1964, kdy byla místní žena nalezena v hotelu znásilněná a uškrcená.

V 80. letech se zde ubytoval sériový vrah Richard Ramirez. Dalším sériovým vrahem byl Jack Unterweger, který v hotelu bydlel v roce 1991. V tomtéž období zabil 3 prostitutky.

Vražda s nádechem duchovna

Kanadská studentka Elisa Lamová se v rámci svého cestování po Americe v roce 2013 ubytovala v hotelu Cecil. Když se z nákupů vrátila do hotelu, tak zmizela.

Poslední záznam se studentkou je video z výtahu, které obletělo svět poté, co jej zveřejnili kriminalisté. Na videu se Elisa chová nevyzpytatelně.

Pohybuje se uvnitř výtahu, jako by se schovávala, poté mluví s někým, kdo ale na záznamu není vidět. Navíc několikrát stiskne více tlačítek výtahu najednou.

O 19 dní později bylo její tělo nalezeno v nádrži na vodu na střeše hotelu.

Nešťastná nehoda způsobená nemocí

Její zmizení bylo inspirací k natočení dokumentu Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil, kde je případ označován za nejznámější kriminální záhadu desetiletí.

„Pro běžného diváka je to další působivý příběh, který sledujete, a pak přejdete k dalšímu. Pro toho člověka a rodinu je to skutečná tragédie,“ vysvětlil pro server BBC režisér Joe Berlinger, co ho vedlo k natočení tohoto dílu.

Okamžitě se rozjely konspirační teorie o nadpřirozených jevech, které režisér také do příběhu připojil, protože jsou dle něj jeho nedílnou součástí.

Tim Marcia, detektiv vražd LAPD přidělený k případu, v uvedeném dokumentu říká, že vyšetřovatelé měli informace, které nebyly sdíleny s veřejností, včetně informací o psychickém zdraví Elisy, která měla trpět bipolární poruchou.

Tato nemoc pak dle jedné teorie vyšetřovatelů zveřejněné v dokumentu vedla k závěru, že studentka procházela psychotickým stavem, kdy měla halucinace a bála se o svůj život. Před hrozbou, která však neexistovala, se schovala do nádrže s vodou a zemřela.

 

Zdroje: All That Interesting, YouTube, BBC, Men´s Health, Business Insider,

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články