Velhartický hřbitov: Údajně tam oživili mrtvého v rámci rituálu. Ani místní tam nechodí rádi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kostel Velhartice
Zdroj: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Hřbitov ve Velharticích je už na první pohled temný a tak trochu děsivý. Jeho dominantou je malý kostelík svaté Máří Magdalény. Ačkoli jde o hřbitov, který je svou rozlohou spíše menší, ukrývá prý velká a děsivá tajemství.


Od určitých dob na hřbitově údajně působí zvláštní energie. Lidé tu vnímají podivná chvění, slyší nevysvětlitelné zvuky, vybíjí se zde mnohem rychleji mobilní telefony i digitální fotoaparáty.

Rituál se povedl, ale…

Podle serveru České záhady se to všechno děje pravděpodobně kvůli rituálu černé magie, který zde v minulosti proběhl. A podle všeho byl úspěšný. Jeho cílem bylo vzkřísit mrtvého. A k tomu také podle všeho došlo, ovšem jinak, než pořadatelé rituálu zamýšleli.

Rituál narušil odpočinek zesnulých duší. Jedna konkrétní, o jejíž oživení se lidé tehdy pokoušeli, od té doby nemůže najít klidu.

Právě proto se údajně po hřbitově a jeho okolí pohybuje a vytváří jevy, které jsou pro mnohé nevysvětlitelné.

Ani místní tam nechodí rádi

Ačkoli je na hřbitově pohřbeno několik desítek osob, jejich blízcí příliš často na hroby nechodí. Lidé se místa bojí a vyhýbají se mu.

I v posledních letech se několikrát stalo, že zde někteří jedinci zničehonic omdleli nebo se domů vraceli s vyprávěním o podivných zvucích a otřesech.

Další záhadou je i pro místní štít na zdejším kostele. Ten totiž obsahuje několik tmavých skvrn, které mají při pozornějším prozkoumání připomínat tvář dívky, popisuje server QAP. Nikdo ale neví, kdo přesně neznámá žena na štítu je.

Traduje se, že zemřelého muže se pokusil oživit jeho sok v lásce. Odmítala ho totiž dívka, kterou miloval. Nakonec se rozhodl splnit její přání a vrátit jí zemřelého, do kterého byla skutečně zamilovaná, popisuje iDNES.

Mladík tak oživil muže. Jenomže ten se nikdy neukázal, začal místo toho na hřbitově strašit. A dívka den po tajemném rituálu zmizela. Traduje se, že ji oživená duše unesla do svého světa.

Podle některých je žena na kostelním štítu právě dívkou, kterou unesl umrlec. Podle jiných pověstí jde o hradní paní nebo jinou ženu, která nedaleko kdysi tragicky zahynula.

Zdroj: QAP, České záhady, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články